Ana SayfaTürkiyeBahçeli'den Afganistan tepkisi: Bizim gidecek başka yurdumuz yok

Bahçeli’den Afganistan tepkisi: Bizim gidecek başka yurdumuz yok

Sakarya zaferi üzerinden Afganistan'dan gelen göç dalgasına gönderme yapan MHP lideri Bahçeli, "Bizim gidecek başka bir yurdumuz, terk edecek bir toprağımız" dedi.

Sakarya zaferi üzerinden Afganistan’dan gelen göç dalgasına gönderme yapan MHP lideri Bahçeli, “Bizim gidecek başka bir yurdumuz, terk edecek bir toprağımız” dedi.

MHP lideri Bahçeli, Sakarya Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü için yaptığı açıklamada Taliban’ın hakimiyeti sonrası Afgan vatandaşların ülkeden ayrılma girişimlerini hatırlatarak, “Bizim gidecek başka bir yurdumuz, terk edecek bir toprağımız, sığınacak bir limanımız yoktur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sakarya Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Sakarya Zaferi mesajını Taliban’ın Afganistan’daki hakimiyeti sonrası Afgan vatandaşların ülkeden ayrılma girişimlerini hatırlatarak verdi.

Bahçeli: Gidecek başka yurdumuz yok

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün kendi ülkelerinden kaçmak için korku içinde yabancıların uçaklarına doluşan, yetmedi bu uçakların iniş takımlarına sarılan insanların dramatik ve yürek yaralayıcı tablosu karşısında Milli Mücadele’nin bir kez daha mütalaası, yeniden ele alınması kanaatimce mecburidir.

Kurucu kahramanlar hiç kimsenin ipiyle kuyuya inmedikleri gibi, ikram ve iltifat da beklememişlerdir. Türk milletini en zorlu dönemlerde, ateşle çevrili devirlerde dirayetli halde tutan bu muazzam ve onurlu haslet Anadolu coğrafyasındaki mevcudiyetimizin kemer taşıdır. Bizim gidecek başka bir yurdumuz, terk edecek bir toprağımız, sığınacak bir limanımız yoktur.”

Sakarya zaferi

Bahçeli’nin açıklamasının tamamı ise şöyle:

“Coğrafyaların çalkalandığı, dünya genelinde huzur ve güvenliğin çoraklaştığı bir dönemde Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümünü hem buruk bir vicdanla hem de bıçkın bir ruh haliyle idrak ediyoruz. Buruğuz, çünkü zincirleme felaketlerin sıcak etkisiyle muhatabız. Duatepe’den sevk ve idare edilen, Sakarya’nın doğusunda 22 gün 22 gece devam ederek milletin makus ve menhus talihini tersine döndüren, asırlar boyunca süren ricat haline son veren bir muzafferiyetten vatan sevgisiyle mücehhez her insanımız elbette iftihar etmektedir. Aziz Atatürk tarafından, büyük ve kanlı bir savaş manasına gelen Melhame-i Kübra ifadesiyle anılan Sakarya Meydan Muharebesi imanın istilaya karşı direnişi, iradenin işgale karşı devleşmesi, iffetin ihanete karşı dersi, istiklalin zalim ihtirasa karşı defansıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri