Ana SayfaTürkiyeBahçeli'den şaşırtan çıkış: Gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım

Bahçeli’den şaşırtan çıkış: Gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım

MHP grup toplantısında konuşan genel başkan Devlet Bahçeli, üniverite sınavlarının gençler için bir eziyete dönüştüğünü ve kaldırılması gerektiğini belirtti.

MHP grup toplantısında konuşan genel başkan Devlet Bahçeli, üniverite sınavlarının gençler için bir eziyete dönüştüğünü ve kaldırılması gerektiğini belirtti. Bahçeli Kanal İstanbul’un yapılmasına da destek verdiklerini açıkadı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, üniversite sınavlarının kaldırılmasını savunarak, “Üniversite sınavlarına neşter vurma zamanı gelmiştir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Üniversite sınavlarına neşter vurma zamanı gelmiştir. Her önüne gelen Z kuşağından bahsediyor ancak Türk gençliğinin içine düştüğü sınav kuyusundan nasıl çıkacağını konuşmuyor, mesele etmiyor. MHP, Türk gençliğinin sınav maratonlarında eriyip gitmesine razı olmamıştır. Bu düşüncemiz yeni değildir. Siyasi muhataplarımıza çağrıdır, gelin bu üniversite sınavlarını kaldıralım, gençlerimizi daha fazla yormayalım. Onların sosyal, ekonomik ve psikolojik sorun yaşamalarına müsaade etmeyelim.
İlköğretim ve ortaöğretim kademelerindeki yönlendirme çerçevesinde ve yetenekleri ölçüsünde istedikleri bölümde yükseköğretime kavuşmalarını, üniversite öğrencilerinin ise kendileriyle ilgili kararlara katılmalarını sağlayacak platformlar oluşturulmasını, okul yönetimi, öğretim elemanı ve öğrenci arasındaki diyalogu sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesini hedefliyoruz.
Eğitim ve öğretimde imkan ve fırsat eşitliği sağlayarak bütün evlatlarımız eğilim ve yetenekleri doğrultusunda hayata hazırlanmalıdır. Biz gençlerimizin çakmak çakmak parlayan gözlerine baktığımızda Z kuşağı değil onur, fedakarlık, ahlak, vatanseverlik, çalışkanlık, zeka, akıl, ‘Bir Türk dünyaya bedel’ sözünün azmini görüyoruz.
Belki anneleri babaları kadar olmasa da Türk gençliğini çok seviyoruz, hangi fikir ve düşünceyi savunurlarsa savunsunlar alayını bağrımıza basıyoruz. Gençlerimizin hassasiyetleriyle oynayan sorumsuz siyasetçileri görünce de mahvoluyoruz.

Kılıçdaroğlu’na seslendi

Sınavın bir gün öncesinde kurgulanan algı operasyonuyla yalan bir haber servis edilmişti. İddia şuydu, Katarlı gençler Türkiye’de sınavsız tip okuyabilecekti. Niyeti kötü bazı gazeteler ve sosyal medya hesapları bu yalanı körükledi. Bu çarpıtmanın iç yüzünü araştırmaya, doğruluğunu analiz etmeye gerek duymadan aceleyle devreye giren CHP Başkanı, Twitter mesajıyla gençlerimizi galeyana getirmek için fitne tezgahını açtı. Vahim olan şudur ki, YKS’ye bir gün kala gençlerimizi kışkırtmaya niyetlenen Kılıçdaroğlu, yaş tahtaya basmakla kalmadı, kendini rezil etti. TC Hükümeti ile Katar devleti hükümeti arasında, askeri alanda eğitim, teknik ve bilimsel iş birliği anlaşmaları 27 Mayıs tarihinde imzalanmıştı. Bu anlaşma hükümleri dikkate alınıp askeri sağlık alanında iş birliği tesis etmeyi arzu ederek 2 Mart tarihinde imzalanan protokol, kapsamında sadece askeri personelin Türkiye’de eğitim alması kararlaştırılmıştır. Katarlı gençlerin sınavsız tıp okumaları gerçek dışı bir iddiaydı. Bu yalanı haberleştiren bazı haber siteleri ise hemen U dönüşü yapmışlar ve özür dilemişlerdir. Ancak Kılıçdaroğlu’ndan ses seda çıkmamıştır. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ahlak ve etik kaygısı taşıyorsa, Türk gençliğinden, YKS’ye giren kardeşlerimizden özür dilemek mecburiyetindedir. Gençlerimize ayıp etmiş, yanlış yapmış, vebal altına girmiştir.

Geçen haftaki grup konuşmasında ‘Bahçeli’yi muhatap almayı doğru bulmam’ diyor. Sayın Kılıçdaroğlu, senin muhataplarını ayrıntısıyla biliyorum, sana da acıyorum. O melun muhataplarının arasında şahsımı almadan da hem rahatsızım hem kaygısızım. Bunu hak ettiğimi düşünmüyorum. Geç bunları sayın Kılıçdaroğlu.

Kılıçdaroğlu’na açık bir teklif sunuyorum, kendisini her kim tutsak almışsa, kim zincire vurmuşsa korkmasın bize itiraf etsin. Bunu yapamıyorsa telgraf çeksin ya da bir ulak göndersin. Yardımsa yardım gönderelim, imdat diyorsa elinden tutalım, maruz kaldığı girdaptan çıksın. Borcu varsa ödeyelim, fidye istiyorlarsa karşılayalım, boyundurluktan kurtaralım. Göz göre göre kürek mahkumuna dönüşüyor. Atarı gideri bırak, mertçe bize derdini söyle. Söyle ki sana şifa olalım, kol kanat gerelim. Sığınacak bir liman arıyorsan altı delik tahanla Cumhur İttifakı’nın sahillerine yanaşabilirsin, siyasi itirafçı olabilirsin, pişmanlık kanundan istifade edebilirsin.

Teröriste terörist, katile de katil deriz. Lafımızı çekmeyiz, sözümüzü esirgemeyiz. Diyemezsek kahramanların yüzüne bakamayız. Herkes sussa bile biz sonuna kadar konuşuruz. Yılanın deliğine sopa yoksa elimizi sokarız. Sonunu hesap ederek vatan ve millet müdafaası yapılamaz. Cansa beklenenden feda olsun bin defa veririz, kansa istenen, damar yollarını kendimiz açarız, yine de sevdamızdan dönmeyiz.

AB ile ilişkilere vurgu

Herkesi uyarıyorum; çok daha kaotik bir dönem önümüzdedir. AB Zirvesi Brüksel’de yapılmıştır. Bu zirvede Türkiye yine ihmal edilmiştir. İnsanlık etik bir çöküş yaşarken, AB’nin hala kendi sahasında top çevirmesi bir defa akıl tutulmasıdır. AB’nin ülkemizde Doğu Akdeniz’de tek taraflı hareketlerinden uzak durmasını aksi halde yaptırımların devreye gireceğini söylemesi ileri düzeyde bir tehdittir. AB ile ilişkiler düğümlenmiştir. Mazlumlar, AB’nin gündem başlıkları arasında yer almamıştır.

AB dürüst değildir, samimi değildir, dahası Türkiye’nin aleyhine çalışmaktadır. İşbirlikçisi de zillet ittifakıdır.

Bunlar Türkiye’ye demokrasi getirecekmiş. 15 Temmuz’da hükümet devrilirse üzülmem diyen at hırsızı Dalton kime mesaj veriyor, kimlere sinyal yakıyor. Kılıçdaroğlu’na yeni bir talimat listesi mi dağıtıyor? Yeni kaos planları mı devreye sokacaksınız? Bu nasıl bir ahlaksızlıktır? Bunlar Türkiye’yi ne sayıyorlar? Öyle yağma yok… FETÖ görünümüyle bunak Dalton ekibinin ana unsuru olduğu görüyoruz. Türk siyasetine sürülmek istenen lekeleri bu kapsamda ele alıyoruz. Ne gam ne tasa, zalimlerin tuzağı varsa Türk milletinin de kırılamayacak bir mukavemeti vardır. Hepsini besmele duymuş şeytana çevirecektir.

Kanal İstanbul’a destek

İstanbul Kanal projesini samimiyetle destekliyoruz. Bu proje Türkiye ve İstanbul’a güç katacaktır. Yapılanı yıkmak cinayettir, varsa gücün, varsa zekan daha iyisini yaparsın. Dostları tarafından kulağına fısıldanan yalan yanlış bilgilerle çarkı dönen birine bu devletin yönetimi teslim edilemez.

Kılıçdaroğlu bir tarafta öfkenin ve intikamın duygusunun olmadığı bir ülkede yaşamak istediğini söylüyor, diğer tarafta iktidar kesimiyle selamı sabahı kesmesini söylüyor. Onlar duracak biz koşacağız, onlar gerileyecek bir ilerleyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni yeni bir anayasayla taçlandırıp geleceğe taşıyacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri