Ana SayfaTürkiyeBahçeli'den Selçuk Özdağ saldırısına ilişkin yorum: Gündeme gelmek için kendileri saldırı organize...

Bahçeli’den Selçuk Özdağ saldırısına ilişkin yorum: Gündeme gelmek için kendileri saldırı organize ediyorlar

MHP lider Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı "Gündeme gelmek için kendileri saldırı organize ediyorlar" şeklinde yorumladı

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmasın” diyerek, Selçuk Özdağ’ın evinin önünde dört kişilik bir grup tarafından silahlı ve sopalı saldırıya uğramasına ilişkin olarak da “Gündeme gelmek için kendileri saldırı organize ediyorlar” iddiasında bulundu.

Bahçeli, konuya ilişkin şunları şunları kaydetti:

“Bazı gazeteci ve siyasilere yönelik saldırılarda MHP ile bağ kurmak zorlama bir isnattır. Gözümüzü daldan, budaktan esirgemeyiz. Taraf olmadığımız saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyondur. Biz bu taktiklerin arka planını, masa başında yapılan kanlı planları 12 Eylül’den beri tanırız. Hiç kimse şiddet ihalesini üzerimize yıkmaya çalışmasın. Tavsiyem odur ki suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık birisinin kavga anını kayda aldırması ve masumiyet pozuna bürünmesi bilindik bir numaradır. Film setlerindeki bu numara eskimiştir, alıcısı da kalmamıştır.”

‘Serok’ demeyi sürdürdü

MHP liderinin gündeminde yine Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu vardı. Davutoğlu’na daha önce olduğu gibi yine ‘Serok’ diye seslenen Bahçeli, Davutoğlu’nun telaş içinde olduğunu öne sürdü.

Boğaziçi Üniversitesi’ne bağladı

Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör atamasının ardından üniversitede çıkan olaylar, Rusya’daki içi karışıklık ve Selçuk Özdağ’a yapılan saldırının eş zamanlı olmasının manidar olduğunu söyleyen Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

“Serok Ahmet’in telaşla harekete geçmesi, bu şahsın sözde gazetenin istismarla yoğrulmuş haberleri, malum saldırıların gerçekleşme zamanı dikkatle analiz edilmesi gereken bir durumdur. Ülkücüleri suçlu göstermek, Cumhur İttifakı’nda sorun varmış gibi göstermek, toplumsal hassasiyetle uğraşmak, zillete verilmiş yeni bir emiridir. CHP ve İP’in parlamenter sistem arayışında son haline gelmesi, Rusya’daki benzer bir krizin gösterilmesi tehlikeli sinyaller arasındadır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemler bize göre prova niyetindedir. Sokak hareketi çıkarmak için çırpınan işbirlikçilerin varlığı bilinen bir gerçektir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri