Ana SayfaTürkiyeBahçeli'den tavsiye: Ekonomik sorunları abartmayın

Bahçeli’den tavsiye: Ekonomik sorunları abartmayın

MHP lideri Bahçeli, yaşanan ekonomik krizle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ekonomik sorunları abartmayın” tavsiyesinde bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu 16. Dönem Sertifika Töreni’nde konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Çalışmamızdan gocunanlar fazladır. Varlığımızdan rahatsız olanlar… Ama kimse bizim sükutumuzu yanlış yorumlamasın.

Ekonomik sorunları büyütüp ülkeyi yaylım ateşine tutanlar aslında ne insanımızı tanır, ne ekonomiden anlarlar. Bilinsin ki, bizim sadece ekonomik hayatımız yoktur, tek gündemimiz yoktur.

Tarihimizde milli ve manevi gerçeklerimizin hilafına sipariş edilen hazır reçetelerle çareler aradık, bazen bulduğumuzu zannettik ama aldandığımızı fark ettik. Siyaset yapma şeklimizden ticari ilişkilere kadar dış dünyanın menfi tesirlerine muhatap kaldık. Bir zamanlar Batı diye bir şey yoktu bizim için, sonra Batısız yapamaz olduk.

Türk milleti uzun çalışma ve sabır neticesinde kozasından çıkmayı başardı. Osmanlı’ya hasta adam muamelesi yapan, Türkiye’yi de hastalandırmaya çalışan küresel emperyalizm için deniz bitmiştir. Türk irfanı, iradesi ve istiklali Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhur İttifakıyla doğrulmuştur. İmanımıza sarıl sarıla onların işgal hevesini hain kursaklarında bıraktık. Biz Türk milletiyiz! Hamdolsun tarihi ruhumuz dirilmiştir.

Siyaset eğer ihanete çanak tutarsa ülkenin güvenlik sistemine dönüşür. Siyaset yapmanın bir ahlakı vardır, Siyaset demek mecburiyet demektir. Bilen varsa anlatsın barışçıl protesto nedir? PKK’ya kulak verseniz barış diyor, HDP barış diyor, CHP barış sakızı çiğniyor. Bre, densizler… Barıştan, özgürlükten ne anlıyorsunuz anlatın. Suça ve suçluya destek verilmesi adaletsiz değil mi? Demirtaş teröristtir hala neden tutuklu diyorsunuz? Hain olduğu için, suçlu olduğu için…

Siz Türkiye’den Kazakistan çıkarmaya mı çalışıyorsunuz? Orayı görünce cüretiniz mi arttı? Türkiye’deki sözde aydınların bu zillet hali bizim için gayrimeşrudur.

Kılıçdaroğlu’na göre Türk Lirasını korumakmış milliyetçilik. Sen milliyetçiliğin alanına fazla girme. Yoksa teröristlerle aynı kümede aynı küllükte yer almanın hesabını veremezsin. Bir de lütfeder gibi sokağa çıkmayacağız diyor.

Allah’ın izniyle Bozkurt’un gücüyle emperyalist güçler karşısında duracak, başarmalarına izin vermeyeceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri