Ana SayfaTürkiyeBahçeli'nin AK Parti planı deşifre oldu! Süleyman Soylu'ya yeni görev mi?

Bahçeli’nin AK Parti planı deşifre oldu! Süleyman Soylu’ya yeni görev mi?

Ankara kulislerini karıştıran bir iddia ortaya atıldı. MHP Devlet Bahçeli'nin Süleyman Soylu hakkındaki planları ne?

Ankara kulislerini karıştıran bir iddia ortaya atıldı. Ayhan Sefer Üstün’ün açıklamaları MHP’de bomba etkisi yaratırken Günboyu gazetesinden Fatih Ergin “Bahçeli’nin AK Parti planı ve Soylu’ya yeni görev” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

İşte Ayhan Sefer Üstün’ün Bahçeli hakkındaki sözleri üzerine kaleme alınan o yazı…

TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu’na konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin idam meselesini AKP’yi karıştırmak ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı sıkıştırmak için gündeme getirdiğini belirtti.

Üstün, “Bahçeli’nin cümlelerine baktığımızda, ‘Süleyman Soylu’yu terörle mücadelede desteklemek adına bunu önerdim’ diyor. Süleyman Soylu ile veliaht olarak gösterilen kişi arasındaki çekişmeyi sağır sultan duydu.

Dolaysıyla bunu AK Parti’yi karıştırmak ve Cumhurbaşkanını sıkıştırmak için atılan bir adım olarak görüyorum. Bahçeli, adeta bir taşla kuş sürüsü vurmak istiyor” dedi.

Evet, AKP içerisinde nihai hedefi Erdoğan sonrasının liderliği olan Albayrak ve Soylu arasında öteden beri bir mücadelenin yaşandığı artık herkes tarafından biliniyor. Üstün’ün açıklamalarından anlaşılan o ki, Bahçeli de bu mücadelede Soylu’dan yana taraf!

Soylu, her ne kadar en yetkili bakanlığın başında bulunsa da, AKP içerisindeki etkinliği son dönemde ciddi şekilde azaldı. Kulislerde ise Soylu’nun ilk kabine değişikliğinde başka bir bakanlığa kaydırılacağı söyleniyor.

Gelecek Partili Üstün’ün Bahçeli’nin idam çıkışı üzerinden öne sürdüğü durum da iktidar kulislerinin gündeminde yer alıyor. Özellikle Albayrak’a yakın gruplar, Bahçeli’nin hem Soylu’nun parti içerisinde etkinliğini artırmak hem de başka bir bakanlığa kaydırılmasını önlemeye çalıştığını düşünüyor.

Pekiyi Bahçeli, Albayrak-Soylu çekişmesinde neden Soylu’yu destekliyor?

Terörle mücadele sebebiyle mi?

Soylu İçişleri Bakanlığı’ndan ayrılırsa, yerine gelen isim yeniden çözüm sürecini mi başlatacak?

Mesele şu; Berat Albayrak ve ekibi, ittifaka rağmen MHP’ye karşı belli bir mesafeyi koruyor.  AKP’de ipleri tamamen ele almalarının ise Cumhur İttifakı’nı bir arada tutmasını zorlaştıracağına inanılıyor MHP yönetiminin tarafından…

Görünen o ki; Cumhur İttifakı’nın akıbetini asıl belirleyecek olan şey, AKP içerisindeki Albayrak-Soylu mücadelesine endeksli.

Bu mücadelenin seyrine göre, iki parti arasındaki ölü fay hatları yeniden dirilebilir… 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri