Ana SayfaTürkiyeBahçeli'nin bana 'Serok' diyerek kendince hakaret etmesi gerçek anlamda bölücülüktür

Bahçeli’nin bana ‘Serok’ diyerek kendince hakaret etmesi gerçek anlamda bölücülüktür

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu 'Çalar Saat' programının konuğu oldu

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partisi lideri, Bahçeli’nin dün sosyal medya hesabı üzerinden kendisine ‘Serok Ahmet’ diye seslenmesine yanıt verdi.

MHP liderinin kendince Kürtçe’ye hakaret ettiğini belirten Davutoğlu, Bahçeli’nin tavrını ‘bölücülük’ olarak niteledi.

Davutoğlu, “Serok Ahmet diyerek kendince hakaret etmeye çalışıyor. Bahçeli Kürtçe’ye hakaret ediyor. Bana hakaret etmek için Kürtçe’yi kendince kullanıyor. Bu Türkiye’de gerçek anlamda bölücülüktür” dedi.

Bahçeli saldırganları gözetiyor

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın geçtiğimiz cuma günü silahlı ve sopalı bir grup tarafından darbedildiğini de hatırlatan Davutoğlu, bu konuda da Bahçeli’yi eleştirdi. Devlet Bahçeli’nin dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile gazetecileri de hedef göstermesine değinen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Bahçeli mağduru değil, saldırganları neredeyse gözeten açıklamalar yaptı. Türkiye’de 90’lı yıllarda da benzer şekilde siyasiler ve gazeteciler hedef alınıyordu. Kimse önünü göremiyordu ve Türkiye’de demokrasi büyük bir zarar görmüştü. Türkiye’de otoriter yönetim heveslileri böyle bir atmosfer oluşturmaya ve toplumu kutuplaştırmaya çalışıyorlar. Bunun için tehditler, hakaretler, saldırılar, sert dil ile Türkiye’yi seçim öncesi gerilime dayalı, kutuplaştırıcı bir atmosfere sokuyorlar. Sayın Cumhurbaşkanını uyarıyorum, biz bütün bu siyasi mücadeleye girerken demokrasi için girdik, insan hakları için girdik. Siyasilerin, gazetecilerin sokakta ölüm kastıyla saldırıya uğrayacağı, cezalandıracağı bir Türkiye, bizim hayalimiz değildi.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri