Ana SayfaTürkiyeBahçeli'nin bu sert sözleri Erdoğan'a mı: Baraj yüzde 7 olarak tescillenmiştir

Bahçeli’nin bu sert sözleri Erdoğan’a mı: Baraj yüzde 7 olarak tescillenmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim barajının yüzde 7’den daha düşük olabileceği açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli baraj çıkış geldi.

“Seçim barajının yüzde 5 mi, yüzde 7 mi olsun tartışmaları lüzumsuz emek ziyanıdır” diyen MHP lideri, “Cumhur İttifakı’nın iki ana partisi kurulan bir komisyon marifetiyle, seçim sistemi ve barajın oranı hususunda samimi ve iyi niyetli şekilde görüşmeler yapmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız Bosna-Hersek ve Karadağ ziyaretinin ardından uçakta bulunan basın mensuplarına barajın yüzde 7 olacağını açıklamıştır. Nitekim baraj konusundaki arayış ve çalışmalar bu açıklamayla noktalanmış ve Cumhur İttifakı’nın baraj kararı yüzde 7 olarak tescillenmiştir. Artık başka bir değerlendirmeye de gerek kalmamıştır” dedi.

Erdoğan ne demişti?

Erdoğan, Bosna-Hersek ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamış, seçim barajına ilişkin olarak da şunları kaydetmişti:

“Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabii konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri