Ana SayfaTürkiyeBahçeli'nin haritasına Rusya'dan sürpriz açıklama

Bahçeli’nin haritasına Rusya’dan sürpriz açıklama

Devlet Bahçeli’nin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ettiği Türk dünyası haritası hakkında Rusy’dan sürpriz bir açıklama geldi.

Rusya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye ettiği ‘Türk dünyası’ haritasında Türklerin merkezinin Türkiye değil, Rusya topraklarındaki Altay’da olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hazırlanmasında katkıda bulunduğu ‘Türk dünyası haritasını’ geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hediye etmişti. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, haritaya ilişkin değerlendirmede bulundu.

Rossiya 1 televizyonuna demeç veren Peskov’a Erdoğan ve Bahçeli’nin Beştepe’deki görüşmede ‘Türk dünyası’ haritasıyla poz vermesi soruldu.

Sputnik Türkiye’nin aktardığı habere göre Peskov, “Türk partnerlerimiz, Türk dünyası fikrini geliştiriyor. Bu normal bir şey. Üzüntü duyabileceğim tek nokta, Türk dünyasının merkezinde büyük bir kırmızı yıldız bulunmaması. Orası (merkez), Türkiye’de değil, Rusya Federasyonu topraklarında, Altay’da, her Türk için kutsal olan, doğup yayıldıkları yerde. Bunu ben bir Türkolog olarak söylüyorum” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri