Ana SayfaTürkiyeİttifakta bir çatlak daha! Bahçeli'nin iftiracı dediği isme Erdoğan'dan 'ödül'

İttifakta bir çatlak daha! Bahçeli’nin iftiracı dediği isme Erdoğan’dan ‘ödül’

24 Haziran seçimlerine giden süreçte Bahçeli'nin 'iftiracı' diyerek hedef aldığı çok sayıda gazetecinin arasında Hilal Kaplan da vardı.

24 Haziran seçimlerine giden süreçte Bahçeli’nin ‘iftiracı’ diyerek hedef aldığı çok sayıda gazetecinin arasında Hilal Kaplan da vardı. Kaplan’ın TRT yönetimine atanması cumhur ittifakında da yeni tartışmalara kapı araladı.

Bahçeli’nin iftiracı olarak nitelediği Hilal Kaplan’ın TRT Yönetim Kurulu’na atanması MHP tabanında rahatsızlık yarattı.

Bahçeli ne demişti?

Günboyu’nun haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine giden süreçte kendisi ve partisine “iftira attığını” ileri sürdüğü 70 kişinin ismini yayınladı. Bahçeli, ‘Teşekkür Mesajı’ başlığını koyduğu açıklamasında “Aşağıdaki isimleri yazılmış zevat-ı muteber (!) aylar süren yoğun ve yorucu bir iftira kampanyasından yüzlerinin akıyla çıktılar (!). Allah var ya, partimizi yılmadan kötülediler. Yüksünmeden ithamlarını sıraladılar. Yorulmaksızın MHP husumetini derinleştirdiler. Kendilerine çok şey borçluyuz (!). Yaptıklarını, yazdıklarını, yıktıklarını, yorumlarını hiç unutmayacağız” dedi.

Hilal Kaplan da o isimler arasında

İsimlerini saydı kişilerin “MHP’ye özel bir kin ve nefret duyduğunu” iddia eden Bahçeli şöyle devam etti: “Sayısız iftiranıza teşekkür ederim. Hayret verici ithamlarınıza teşekkür ederim. Şaşırtan isnatlarınıza da teşekkür ederim. Sizin gibiler olmasa hakikat, haysiyet, doğruluk, adamlık, ahlak, insanlık nasıl seçilir, ayırt edici vasfını nasıl gösterirdi! Bu nedenle şükranlarımı sunuyorum, var olun diyorum. Ne yaptınızsa başaramadınız, nitekim Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıkamadınız. Beyhude yere uğraşmayın, Türk Milletini durduramazsınız.” Bahçeli’nin saydığı isimler arasında Sabah yazarı Hilal Kaplan da vardı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri