Ana SayfaTürkiyeBahçeli'nin koltuğu gidiyor! MHP'nin yükselişi ve çöküşü

Bahçeli’nin koltuğu gidiyor! MHP’nin yükselişi ve çöküşü

Bahçeli'nin en büyük esprisi Erdoğan'a başkanlığı kazandırmaktı. Ama bunu bir kez daha başaramaya gücü yetmeyek. Bunu bildiği için de Akşener'den yardım istiyor.

Bahçeli’nin en büyük esprisi Erdoğan’a başkanlığı kazandırmaktı. Bahçeli yüzde 50 artı 1’i verdi bunu karşılığında bazı tavizler elde etti. Bahçeli Erdoğan’a yüzde 50 artı 1’i kazandıramadığında ittifakın dağılacağını biliyor. Onun için de Meral Akşener’den yardım istiyor.

Taraflı tarafsız kamuoyuyla paylaşılan her anket AK Parti ile MHP arasındaki ittifakı biraz daha gevşetiyor. Bahçeli Erdoğan’ı başkanlık makamında tutmayı başardığı sürece ittifakın parçası olacağını biliyor. Anketler ortada. Bunu artık tek başına başarması mümkün değil. Bu nedenle Meral Akşener’den yardım istiyor.

Bahçeli’nin Akşener’e çağrısı aslında onun cumhur ittifakındaki koltuğunu kaybedeceğinin de en güçlü işareti.

Ayasofya’nın açılışında ilk kez Meral Akşener’e ‘evine dön’ çağrısı yapan Bahçeli, bunu bir kez daha tekrarladı. Tekrarladı çünkü MHP’nin varlığının artık AK Parti’ye yetmeyeceğini o da biliyor.

AK Parti’ye başkanlığı veremeyecek MHP’nin Erdoğan’ın gözünde bir değeri olamayacağını en iyi bilen kişi şüphesiz Bahçeli. Bunun için bir kez daha Meral Akşener’i cumhur ittifakına çağırdı.

Memleket masası

Meral Akşener’in sıklıkla vurguladığı ‘memleket masası’ gönderme yapan Devlet Bahçeli, “Masa kurma. Bir kez daha diyorum. Dön evine, bitsin bu çile” sözleriyle Akşener’e teklifini yineledi.

Meral Akşener’den yanıt

Bahçeli’nin çaresizlikten yaptığı çağrıya Meral Akşener’den cevap da gecikmedi. Twitter’dan fotoğraf paylaşan Akşener, “Genel Merkez’deki çalışmaları bitirdik, evime dönüyorum” dedi.

Erdoğan’a başkanlığı kazandırdığı cumhur ittifakıyla tarihinin en büyük yükselişini elde eden MHP gelen son anketlere göre artık bir çöküşün arefesinde.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri