Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu'ndan Bahçeli'ye ayar bozan yanıt: Ağzının payını veririm

Davutoğlu’ndan Bahçeli’ye ayar bozan yanıt: Ağzının payını veririm

Son bir haftadır Devlet Bahçeli ve MHP’li kurmayların hedefi olan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, MHP liderine Muğla’dan yanıt verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Muğla 1. olağan il kongresinde önemli açıklamalar yaptı.

Davutoğlu partisinin kimse kimseye etnik kimliğini sormayacak kapsayıcı demokrasi ile hareket edeceklerini söyledi. Davutoğlu, ‘Ülke olarak biz birbirimizi anlarsak, omuz omuza verirsek ülkenin geleceğini inşa ederiz’ dedi.

Ağzının payını alır

MHP lideri Bahçeli ile aralarında geçen tartışmaya da değinen Davutoğlu, ‘Bahçeli ile yaşadığımız tartışmaya bakın, bu tartışmayı ben başlatmadım ama biri siyasi bir tartışma başlatırsa ve tepeden konuşursa ağzının payını veririz’ dedi.

Davutoğlu kendisine yönelik ‘Serok Ahmet’ sözleri ile ilgili yapılan eleştirilere cevap verirken Bahçeli’ye seslendi. ‘Şuan Kaşgarlı Mahmud’un diyarında Türkçe konuşmak yasak nerdesiniz’ bu istismar siyasetidir.

Erdoğan’ın Rabia işaretini artık yapmadığını da hatırlatan Davutoğlu, ‘her fırsatta Rabia diyen Erdoğan unuttu bakalım kullanmaya devam edecek mi’ dedi.

‘Biz hem rasyonel bir diplomasi taraftarıyız, hem sözümüzde de özümüde de tutarlılık taraftarıyız’ diyen Davutoğlu, ‘Anadolu’da ne kadar değerimiz varsa bunun savunucuları biziz bu yüzden Diyarbakır’da ‘Serok Ahmet Abi’ Muğla’da ‘Yörük Ahmet Abi’ diyorlar çünkü bizde iki yüzlülük görmediler bizde yakınını kayırma görmediler’ şeklinde konuştu.

‘ENFLASYON MUSUBETİNİN SORUMLUSU ERDOĞAN VE BAHÇELİ’

Bugün bu ülkede enflasyon musubeti varsa sorumlusu Erdoğan ve Bahçeli’dir bir yolsuzluklar musubeti varsa sorumlusu Erdoğan ve Bahçelidir’ diyen Davutoğlu, ‘eğer bugün ülkede sisteme güvensizlik varsa sorumlusu yine Erdoğan ve Bahçeli’dir, bu musubetler gidecek yerine biz geleceğiz’ dedi.

Hükümeti eleştiren Davutoğlu ‘biz gemi peşinde koşanların değil gemilerini yakanların partisiyiz’ diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri