Ana SayfaTürkiyeBakan Selçuk’tan velilere: Öyle güzel öğrenirler ki şaşarız

Bakan Selçuk’tan velilere: Öyle güzel öğrenirler ki şaşarız

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, uzaktan eğitimde çocukların okuma yazma öğrenemeyeceğini düşünen veliler için bir mesaj paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, veliler arasında “Uzaktan eğitim sürecinde 1’inci sınıf öğrencileri okuma yazmayı öğrenemeyecek veya çok zorlanacak” şeklinde bir algı olduğunu söyledi. 

“Okuma yazma öğrenilir. Hem de öyle güzel ve kolay öğrenirler ki şaşarız, tıpkı bazı çocukların hiç kimse göstermeden durup dururken okumaya başlayıverdiği gibi… Bu, sahiden böyledir.” ifadelerini kullanan Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“TELAŞIMIZ OKUMA YAZMA DEĞİL”

“Biraz zaman alacak ancak uzaktan eğitimdeki 1’inci sınıf öğrencileri de öğrenecekler. Okulların yüz yüze açılmasına 1’inci sınıf kademesinden başlama sebebimiz okuma yazma telaşı değil. Bu çocuklarla öğretmen arasında, okul arasında sosyal, duygusal bir bağ kurabilmek. Yoksa okuma yazmayı elbette öğrenecekler.”

 Çocukların, yanlarında “Uzaktan eğitimde bunlar nasıl öğrenecekler okuma yazmayı?” denildiğinde üzerlerinde baskı hissedeceğine dikkati çeken Selçuk, bunun normal zamanda da okuması geciken çocuğa yapılan baskı olduğunu belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri