Ana SayfaTürkiyeBakan Soylu'dan 'Ali Fuat Atik' açıklaması: Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur

Bakan Soylu’dan ‘Ali Fuat Atik’ açıklaması: Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Denizli'de yaşanan vali krizine ilişkin bir açıklama yaptı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in dün Gazi Caddesi’nde katıldığı denetim sırasında dönercinin kendisini tanımaması üzerine sinirlenerek döner ustasının eldiven takmaması üzerine mekanı kapatma talimatı vermesinin görüntüleri sosyal medyaya yansımış, ardından Twitter’da deyimi yerindiyse bir infial olmuştu.

Vali Atik, sosyal medyaya yansıyan görüntülerin ardından bu sabah saatlerinde yaptığı bir açıklamayla Denizli Valiliğinin ve kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak olaydan duyduğu üzüntüyü belirtmişti. Vali Ali Fuat Atik, yorgunluğunu gerekçe göstererek üslubu nedeniyle özür diledi.

Olayın ardından bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Soylu, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Vali Atik’in özrünü ‘yerinde’ olarak niteledi.

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri