Ana SayfaTürkiyeBakan Varank'ın 'Bu işte biz değil, Volkswagen kaybeder' açıklaması, 'Almanya, bizi kıskanıyor'...

Bakan Varank’ın ‘Bu işte biz değil, Volkswagen kaybeder’ açıklaması, ‘Almanya, bizi kıskanıyor’ komedisinin bir devamı

Mustafa Karaalioğlu, çarpıcı bir açıklama yaptı.

Karar yazarları Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu, Karar TV’de alevlenen başörtüsü tartışmalarını, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör ile başlayan protestoları ve Erdoğan’ın reform açıklamalarını değerlendirdi.

Yeniden alevlenen başörtüsü tartışmaları için Taha Akyol “Çözülmüş bir mesele türban fakat bunu kaşıyan yine Cumhurbaşkanı Erdoğan. Marjinal bir fikri, polemik yapma peşinde. AK Parti’de rasyonel düşünceyi harekete geçirecek bir mekanizma yok. Danışma ve istişare mekanizması yok. Bir de Erdoğan’ın oy kaybetme endişesi var. Başörtüsü üzerinden kutuplaşma bu yüzden gündemde” diye konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi’ne AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atamasını da yorumlayan Karaalioğlu “Cumhurbaşkanı Erdoğan kurum sevmiyor, gelenek sevmiyor. Kurumsallık, liyakat ve geçmişe hürmet kayboldu. Boğaziçi vakası, aynı zamanda bu değerlerin kaybolmasıdır” diye konuştu.

Karaalioğlu, ayrıca “Başörtüsü yasağı varken başörtülülere Boğaziçi Üniversitesi kapılarını açtı” ifadelerini kullandı.

İki usta gazeteci, Volkswagen’in Türkiye kararını da tartıştı. Mustafa Karaaliaoğlu “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’ın ‘Bu işte biz değil, Volkswagen kaybeder’ açıklaması, ‘Almanya, bizi kıskanıyor’ komedisinin bir devamı” yorumunda bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri