Ana SayfaTürkiyeBakanlıktan Booking.com kararı: Cuma günü görüşeceğiz

Bakanlıktan Booking.com kararı: Cuma günü görüşeceğiz

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2017’den bu yana Türkiye’den erişimin yasaklandığı Booking.com ile Cuma günü bir görüşme gerçekleştirileceğini açıkladı.

Ersoy, online otel rezervasyonu platformu Booking. com’un Türkiye’nin istediği kriterlere uyum sağladıklarına ilişkin kendilerine yazı gönderdiğini söyledi ve 14 Şubat Cuma günü yetkililerle görüşeceklerini duyurdu.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) vergi ödemedikleri ve haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle Booking.com’a dava açmıştı.

2017’nin mart ayında şirket, 2,5 milyon Türk Lirası idari para cezasına çarptırıldı ve Türkiye’deki faaliyetleri için tedbiren durdurma kararı alındı.

O zamandan bugüne Türkiye’den rezervasyon yaptırmak isteyenler Booking.com’u kullanamıyor. Ancak yurt dışından Türkiye’de herhangi bir yere rezervasyon yapılabiliyor.

Son olarak iki şirket arasındaki davanın ekim duruşmasında “500 bin lira teminatın yatırılması halinde ihtiyati tedbir kararının kaldırılarak faaliyetlerine devam edebilir” kararı çıkmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri