Ana SayfaTürkiyeErdoğan şokta! Balık Ayhan Gelecek Partisi’nde

Erdoğan şokta! Balık Ayhan Gelecek Partisi’nde

Balık Ayhan kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kasımpaşa'daki en yakın arkadaşlarından biri olan Balık Ayhan Gelecek Partisi’ne katıldı.

Balık Ayhan kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kasımpaşa’daki en yakın arkadaşlarından biri olan Balık Ayhan Gelecek Partisi’ne katıldı. Balık Ayhan’ın Gelecek Partisine katılımı İstanbul’daki kongrede duyuruldu.

Davutoğlu’nun katılımıyla düzenlenen Gelecek Partisi İstanbul 1. Olağan İl Kongresi’nde Balık Ayhan’ın da partiye katıldığı duyuruldu.

Balık Ayhan kimdir?

Gelecek Partisi’nin İstanbul’daki sürprizlerinden biri de Balık Ayhan oldu. Gelecek Partisi’ne katılan Balık Ayhan kimdir? Türkiye’nin en önemli ritm müzisyenlerinden biri olan Balık Ayhan doğma büyüme Kasımpaşalı bir müzisyen.

Balık Ayhan Ahmet Davutoğlu’na yol arkadaşlığı yapacak. Balık Ayhan olara bilinen Aydın Küçükboyacı önceki yıllarda AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu.

Balık Ayhan nereli?

Balık Ayhan ismi ile tanınan ünlü müzisyen, şarkıcı Ayhan Küçükboyacı İstanbul Hacıhüsrev’de dünyaya gelmiştir. Aslen Roman bir ailenin evladı, 8 kardeşin en küçüğüdür.

Müzik ile doğup büyüdüğü Hacıhüsrev’de teneke kutularından yaptığı darbukalar ile tanışmıştır. İlk gerçek darbukasına ise 6 yaşında iken sahip olmuştur. Çok küçük yaşlarda mahalle düğünlerinde vurmalı çalgılar çalmaya başlamış ardından özel hocalardan ders almış ve 16 yaşında Galata Kulesi’nde profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

1992 yılında ise çıkardığı Yaşayan Ruhlar isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapmış ve sesini duyurmayı başarmıştır.

Ardından İstanbul İmparatorları ve Bab’ı İstanbul albümlerini müzik piyasasına süren Balık Ayhan bir çok filmin ise müziklerine imzasını atmıştır. Roman müziğinin en sevilen isimlerinden olan Balık Ayhan lakabını küçükken annesinin kucağının mahallenin büyüklerinin sevmek için kucağından aldığını ve onların kucağından balık gibi sıyrıldığını bu nedenle kendisine bu lakabı taktıklarını belirtmiştir.

Bugüne kadar Dansöz, Ispanaktan Nağmeler, Kehribar ve Baba Bi Buçuk isimli sinema filmleri ve Delikanlı isimli dizide oyuncu olarak rol almıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri