Ana SayfaMagazinBalık Ayhan kimdir? Balık Ayhan nereli, kaç yaşında?

Balık Ayhan kimdir? Balık Ayhan nereli, kaç yaşında?

Balık Ayhan kimdir? Demet ve Alişan ile Sabah Sabah konuğu olan Balık Ayhan’ın hayatı merak edilmeye başladı. Peki Balık Ayhan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Tüm detaylar haberimizde…

Balık Ayhan kimdir? Demet ve Alişan ile Sabah Sabah konuğu olan Balık Ayhan’ın hayatı merak edilmeye başladı. Peki Balık Ayhan kimdir? Nereli, kaç yaşında? Tüm detaylar haberimizde…

25 Mart Perşembe günü Demet ve Alişan ile Sabah Sabah konuğu olan Balık Ayhan’ın hayatı merak ediliyor. Çocuk yaşlarında mahalle düğünlerinde başlayan vurmalı çalgılara olan ilgisi hiç bitmeyen Balık Ayhan, roman müziğinin tanınan isimleri arasındadır.

Balık Ayhan kimdir?

Balık Ayhan ismi ile tanınan ünlü müzisyen, şarkıcı Ayhan Küçükboyacı İstanbul Hacıhüsrev’de dünyaya gelmiştir. Aslen Roman bir ailenin evladı, 8 kardeşin en küçüğüdür. Müzik ile doğup büyüdüğü Hacıhüsrev’de teneke kutularından yaptığı darbukalar ile tanışmıştır. İlk gerçek darbukasına ise 6 yaşında iken sahip olmuştur.

Çok küçük yaşlarda mahalle düğünlerinde vurmalı çalgılar çalmaya başlamış ardından özel hocalardan ders almış ve 16 yaşında Galata Kulesi’nde profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.

1992 yılında ise çıkardığı Yaşayan Ruhlar isimli albüm ile müzik dünyasına giriş yapmış ve sesini duyurmayı başarmıştır. Ardından İstanbul İmparatorları ve Bab’ı İstanbul albümlerini müzik piyasasına süren Balık Ayhan birçok filmin ise müziklerine imzasını atmıştır.

Roman müziğinin en sevilen isimlerinden olan Balık Ayhan lakabını küçükken annesinin kucağının mahallenin büyüklerinin sevmek için kucağından aldığını ve onların kucağından balık gibi sıyrıldığını bu nedenle kendisine bu lakabı taktıklarını belirtmiştir.  Bugüne kadar Dansöz, Ispanaktan Nağmeler, Kehribar ve Baba Bi Buçuk isimli sinema filmleri ve Delikanlı isimli dizide oyuncu olarak rol almıştır.

Balık Ayhan gerçek adı ne?

Balık Ayhan lakabıyla bilinen sanatçının gerçek adı soyadı Ayhan Küçükboyacı’dır.

Balık Ayhan nereli?

Aslen Roman bir ailenin en küçük çocuğudur.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri