Ana SayfaTürkiyeBanu Güven ile İsmail Saymaz'ın 'Suriyeli' kavgası! Suriyelileri potansiyel suçlu gösterme İsmail!

Banu Güven ile İsmail Saymaz’ın ‘Suriyeli’ kavgası! Suriyelileri potansiyel suçlu gösterme İsmail!

İsmail Saymaz ile Banu Güven Türkiye’deki Suriyeli mülteciler meselesini tartıştı. Banu Güven İsmail Saymaz’ın kullandığı argümanların nefret ve ırkçılığı tetiklediğini belirtti. İsmail Saymaz ise “Hiçbir sözleşme, geçici kabul yönetmenliği dahil, tatile gitmeye izin vermez. Ülkenin sınırları Suriye politikasından ötürü yol geçen hanına döndü. Canlı bombalar bu şekilde ülkemize girdi. Hiç mi insanlarınıza karşı aidiyet hissetmiyorsun?” diyerek itiraz etti.

Banu Güven, İsmail Saymaz’ın bütün mültecileri potansiyel suçlu olarak gösterdiğini belirtti.

İsmail Saymaz Biz10TV adlı YouTube kanalında da Suriyelilerin Türkiye’de yaşayıp belirli zamanlarda Suriye’ye gidip tekrar geri dönmelerine şiddetle karşı çıkmıştı.

İsmail Saymaz, işsizlik sorununa vurgu yaparak “Türk halkı, İslamcıların ümmetçi hayallerinin bedelini ödemek zorunda değildir” diye yazdı.

Banu Güven ise, Saymaz’a tepki “Bunun acısı mültecilerden çıkarılmamalıdır. Ülkesi yerle bir edilen insanlara ‘defolun’ denmesi hoş görülebilir mi” sözleriyle karşılık verdi.

İsmail Saymaz’dan Sultanahmet hatırlatması

“Ülkenin sınırları Suriye politikasından ötürü yol geçen hanına döndü” diye çıkışan İsmail Saymaza Banu Güven’in yanıtı şu şekilde oldu:

İsmail, bu nasıl bir soru! Bu üslubu benimsemen ne kadar ayıp! Hedef göstermek gibi. Memleketimden yükselen nefret dalgasını böyle dert edinmemin sebebi memleketime ve insanlığa aidiyet duygumdur. Gazetecisin, IŞID’lilerin sadece bayramlarda girip çıkmamış olduğunu bilmen gerekir.

İsmail Saymaz Banu Güven’e IŞİD’in Sultanahmet’teki bombalı terör eylemini hatırlatarak “IŞİD’in mısır patlatır gibi bomba patlattığı iki yıl önce “Türkiye’de IŞİD” diye kitap yazdım. Günlerce sokak değiştirerek, evime gittim. Çalıştığın Alman kuruluşuna şunu anlatman iyi olur: Sultanahmet’te on Alman turisti kaybeden canlı bomba, geçici kabul belgesiyle dolaşıyordu.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz