Ana SayfaTürkiyeBarış Terkoğlu Davutoğlu’na kurulan tezgahın şifrelerini çözdü! Dümende MHP mi var?

Barış Terkoğlu Davutoğlu’na kurulan tezgahın şifrelerini çözdü! Dümende MHP mi var?

Dün gazetelerde ilginç bir haber vardı. Gelecek Partisi lideri iddiaya göre millet ittifakında milletvekillerinin eşit şekilde paylaşılmasını talep ediyor hatta bu konuda diretiyordu. Gazeteci Barış Terkoğlu, Halk TV’deki analizinde, güçlü argümanlarla manipülasyon kokan haberin arkasında MHP olabileceğini ima etti.

Cumhuriyet gazetesinde dün yayınlanan kurmaca haberde, millet ittifakını oluşturan temsilcilerin, Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun eşit sayıda milletvekili talebi olduğu ve bundan rahatsızlık duyduğu iddia edilmişti. Ancak gerçek çok başka.

Davutoğlu’nu itibarsızlaştırmaya, hedef haline getirmeye çalışan haberin neredeyse her cümlesinde, her satırında bir kumpasın, kirli tezgahın izleri vardı. Davutoğlu’nun millet ittifakında eşit milletvekili istemek gibi bir talebi hiç olmadı. Ancak yine de iftiralar Cumhuriyet gazetesinin haberinde ısrarlı şekilde işlendi.

Millet ittifakında oturma krizi, millet  ittifakında Davutoğlu krizi, başlıklarıyla günlerdir Gelecek Partisi liderinin hedef alındığı o haberlerin şifrelerini Barış Terkoğlu çözdü.

Haber siyasi iktidarın içinden gelen bir uydurma

Halk TV canlı yayınında konuşan Terkoğlu,Davutoğlu millet ittifakının isminin ve içeriğinin, ilkelerinin yeniden tanımlanmasını önermişti. Ama sonrasında bir de herkese eşit milletvekili olacak şekilde bir seçim stratejisi yürütülsün diye bir kulis çıktı. Geçen bir uydurma olduğunu söylemiştim. Siyasi iktidarın içinden gelen bir uydurma olduğunu düşünüyorum. Bu bir manipülasyon. Türkiye’de son dönemde iktidar içinden dikkat edin, bunu Hürriyet gazetesinde de bir yazar yapıyor, muhalefete dair sözde kulisler vererek muhalefeti parçalamaya çalışıyorlar. Davutoğlu haberini de bu kapsamda değerlendiriyorum.” dedi.

Böyle bir öneriyi hiçkimse yapamaz zaten

Hem CHP hem de Gelecek Parisi Genel Merkezlerini aradım. İki parti de milletvekillerinin paylaşılmasının hiçbir zaman konuşulmadığını söylediler. Bu zaten rasyonel değil. Partiler ne kadar oy alırsa ona o kadar milletvekili yansır. Bunu hiçkimse öneremez zaten sisteme uygun değil.

Terkoğlu MHP’yi işaret etti

Bu tamamen iktidar içindeki bir kliğin muhalefette bir çatlak yaratma için yaptığı manipülasyonun kulise dönmüş hali.

Aynı gün aynı sayfada yapmış olduğu o kişinin ikinci haberine bakarsanız. Nereden çıkıyor o kişi bir bakıyorsunuz Kızılcahamam’da MHP kampındaymış meğer. 

Haber muhalefet içinden çıkmış gibi yansıtılsa da aslında iktidar içinden çıkmış bir haber. İktidarın ortağından çıkmış bir haber. Gerçek değeri yok.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri