Ana SayfaTürkiyeBarlas: Seçmen olarak olgunluk çağına geldiğimizi bir kere daha kanıtlamalıyız

Barlas: Seçmen olarak olgunluk çağına geldiğimizi bir kere daha kanıtlamalıyız

Sabah yazarı Mehmet Barlas, 23 Haziran’da yapılacak seçimin, seçmen için olgunluk açısından önemli olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı. 

Sabah yazarı Mehmet Barlas, “Adayların kişilikleri kadar seçmenlerin olgunlukları ve bilgelikleri de önemlidir” başlıklı yazısında, 23 Haziran seçiminin sadece iki aday arasında bir seçim yapmak olmadığını, ülke için doğru olanın seçilmesi için bir fırsat olduğunu vurguladı. Ekrem İmamoğlu’nun bilinmeyen adam rolünü bırakması gerektiğini belirten Barlas’a göre, İmamoğlu’nu karşısında olan Binali Yıldırım’ı herkes çok iyi tanıyor. Barlas, “Seçmenler olarak olgunluk ve bilgelik çağına ulaştığımızı, her seçimde olduğu gibi bir kez daha kanıtlamalıyız” diye konuştu. 

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

Şimdi İstanbul’da 23 Haziran’da ikinci kez yapılacak olan Belediye Başkanı seçimi, biz seçmenlerin artık olgunluk ve bilgelik çağına ulaştığımızı kanıtlamamız için bir fırsat yaratacaktır. Sadece bu seçimde aday olan Binali Yıldırım’ın ve Ekrem İmamoğlu’nun arasında doğru seçimi yapmak meselesi değildir bu… İstanbul’daki seçimi fırsat bilerek demokratik siyasetin söylemlerini köpürtenlerin tasfiye edilmeleri ve ülke için doğru olanın seçilmesi için de bir fırsattır bu.

İki isim

31 Mart seçimi öncesinde adı da kişiliği de pek bilinmeyen bir bilmece adamdı İmamoğlu… Ama artık onun huyunu da, takıntılarını da çok iyi biliyoruz. Artık o bilinmeyen adam rolünü bırakmak durumunda. Karşısında ise, İstanbul’da gerçekleştirdiği her eseri hayatımızı etkileyen Binali Yıldırım var. Onu çok iyi tanıyoruz.

Bütün bu değerlendirmelerin sonunda söyleyeceklerimiz herhalde anlaşılmıştır. Seçmenler olarak olgunluk ve bilgelik çağına ulaştığımızı, her seçimde olduğu gibi bir kez daha kanıtlamalıyız.

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz