Ana SayfaDünyaBarut fabrikasındaki korkunç patlamada 15 kişi öldü

Barut fabrikasındaki korkunç patlamada 15 kişi öldü

Rusya’da barut fabrikasında meydana gelen patlamada 15 kişi öldü. Olay mahallinden çekilen fotoğraflar, binanın ağır hasar gördüğünü gösteriyor. Patlamanın büyük olasılıkla teknolojik sürecin aksaması nedeniyle meydana geldiği bildirildi.

Patlama neden oldu?

Uzmanlar son inceleme sırasında (Rusya Çevre, Teknoloji ve Nükleer Gözetim Federal Servisi) dükkandaki ihlalleri ortaya çıkardı. Patlayıcı maddelerin depolanması ve dökülen barut nedeniyle yetersiz düzenlemelere dikkat çekti.

Ryazan bölgesinde patlamanın meydana geldiği fabrika iflas etmiş ve başka şirketlere kiralanmıştı.

Federal Eyalet Üniter Girişim Sentetik Elyaf Fabrikası Elastic’in web sitesi, 2015 yılında tahkim mahkemesinin işletmeyi iflas ettirdiğini ve aleyhine iflas davası açtığını söylüyor. Bu bağlamda, tesis topraklarındaki üretim faaliyetleri askıya alındı.

Şirket neyle uğraşmaktaydı?

Patlama ve yangının meydana geldiği atölye, Razryad LLC’ye ait. Şirket mühimmatın elden çıkarılması, endüstriyel patlayıcıların üretimi, depolanması ve dağıtımı ile uğraşmaktadır, devlet sırrı oluşturan bilgileri kullanarak ve ayrıca tehlikeli endüstriyel tesislerin taşınmasıyla uğraşmaktadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri