Ana SayfaTürkiyeCumhurbaşkanı'nın arkasına saklanan Yiğit Bulut yine kabadalık peşinde! Bu kez hedefinde İlker...

Cumhurbaşkanı'nın arkasına saklanan Yiğit Bulut yine kabadalık peşinde! Bu kez hedefinde İlker Başbuğ var

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Başbuğ’a en sert muhalefet Erdoğan’ın danışmanı olan Yiğit Bulut’tan geldi. İlker Başbuğ’u dik durmamakla suçlayan Yiğit Bulut, “Asla dik durmadı, tam tersi Harp Akademi konuşmalarında Huntington başta olmak üzere sürekli Amerikan değerlerine referans gösterdi.” ifadelerini kullandı.

Hatarılanacağı gibi İlker Başbuğ geçen hafta Haber Global’de Erdoğan Aktaş’a FETÖ konusunda çok kritik açıklamalar yapmıştı. Başbuğ “Askeri şahısların özel yetkili mahkemelerde yargılanabilmesine kim izin verdiyse, araştırılmalı. Kanun teklifini Meclis’e getiren milletvekilleri araştırılmalı” demişti.

Yiğit Bulut: Başbuğ dik durmadı

Yıllar önce İlker Başbuğ ile yaptığı bir görüşmeyi de anımsatan Yiğit Bulut, İlker Başbuğ hakkında şunları söyledi:

“Amacım şahsına yönelik kesinlikle değil. Fakat bugün konuşurken şunu asla unutmasın; Genelkurmay Başkanı olarak bir gizli servisin FETÖ ile ortak TSK’yı nasıl kumpasa ittiğini görmemesi mümkün değildi. Asla dik durmadı, tam tersi Harp Akademi konuşmalarında Huntington başta olmak üzere sürekli Amerikan değerlerine referans gösterdi.

Bir gariban gazeteci olarak ben “TV’de ve gazetede asla ‘Kozmik oda’ya sokmayın, bu bir kumpas” derken benden kat be kat üstün bir makamda kendisi aynı cesareti göstermedi.

“Bir de son hatırlatma. Ben Cnnturk’de iken “daha milli bir OYAK” fikrini savunan ben dahil 6 gazeteciye Coşkun Ulusoy 30 milyon TL tazminat davası açmıştı (ve hepsini kaybetti) Bu konu ile ilgili başta olmak üzere 1. Ordu’da kendisiyle 1 saat bir görüşmemiz oldu!

Kendisine OyakBank ve Ereğli konusunda çok önemli detaylar ve Oyak yönetimindeki “emperyal güçler ile hareket edenler” ile ilgili düşüncelerimi de aktardım, ‘bankayı asla satmayın’ diye fikrimi belirttim.

Daha o zamanlarda TSK’ya yönelik küresel saldırı her anlamda başlamıştı ve bütün yazılarımda uyarılarımı birçok arkadaşımla birlikte yaptım. Uzun lafın kısası; Başbuğ o dönemde gazeteciler kadar bile dik duramadı!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri