Ana SayfaTürkiyeBaşrolde Emre Uslu! FETÖ'cüler birbirine düştü

Başrolde Emre Uslu! FETÖ’cüler birbirine düştü

Koronavirüs’ün Türkiye’de göründüğü ilk günlerde “ilahi adalet” diyerek Türk milletine nefretini kusan Emre Uslu bu kez FETÖ’nün içindeki tartışmalarla gündemde.

Tıpkı Hilal Kaplan, Kurtuluş Tayiz, Rasim Ozan Kütahyalı ya da Melih Altınok gibi Taraf gazetesinin eski bir yazarı olan Emrullah Uslu, twitter’dan FETÖ’yü hedef aldı.

Uslu tüm dünyadaki salgının sanki sadece Türkiye’de olmuş gibi yazarak “ilahi adaletin tecellisi” ifadelerini kullanmıştı.

Uslu’nun o sözleri, örgütün birbirine girmesine neden olmuştu.

FETÖ’nün Amerika’daki lideri Fethullah Gülen de son yayımlanan videosunda isim vermeden Uslu’nun o sözlerini eleştirmişti.

Gülen, örgüt içindeki kavgaya ilişkin şunları söylemişti:

“Bu arada, ‘Falanlar filanlara zulmetmişlerdi de, filanlar haksızlıkta bulunmuşlardı da, dolayısıyla onların bu zulümlerinden dolayı geldi!’ gibi düşünce ve sözler ile bunları başkalarına fatura etmek suretiyle işin içinden sıyrılmaya çalışmamak lazım. Bu türlü bela ve musibetlerde -antrparantez arz ediyorum- elden geldiğince, insan, her şeyi kendinden bilmeli.”

Emre Uslu’dan inciler

Aynı zamanda bir dönem polis akademisinde ders veren eski emniyet amiri Emrullah Uslu daha sonra yaptığı paylaşımlarda ise geri adım atmadı.

Uslu paylaşımlarında, “Çok meşhur bazı cemaatçiler ortalık toz dumanken meydanda yoklardı. Bakıyorum da şimdi yavaş yavaş sosyal medyadan görünür olmaya başladılar. Bakıyorum da cemaat mensuplarıyla çoktan desteklemeye başlamış bile. “İyi de kuzum ortalık yanarken nerdeydin?” diye soran yok. İğrenç…” ifadelerini kullandı.

Örgüt içerisinden kendisine çok sayıda tepki gelen Uslu bu kez daha da sertleşerek, “Sevgili Cemaatçi arkadaşlar; cemaatinize dair tek bir soru sordum. Kimi takibi bırakırım diyor kimi küfür hakaret ediyor. Bu kadar tahammülünüz yoksa AKP’den ne farkınız var?  Benim size söyleyebileceğim tek şey var: CEMAATİNİZİ DE ALIN GİDİN. SİZİN YOLUNUZ SİZE BENİMKİ BANA…” diye yazdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri