Ana SayfaTürkiyeBayram günü evinin önünde oturan vatandaşa polis şiddeti!

Bayram günü evinin önünde oturan vatandaşa polis şiddeti!

Tekirdağ Çorlu’da sokağa çıkma yasağı sırasında evinin önünde oturan bir kişi, önce polisin sözlü saldırısına maruz kaldı, ardından ise darp edildi. Yaşanan şiddet olayı sonrası polislere görevden el çektirildiği öğrenildi.

Ali Osman Önder’in sosyal medya kullanıcısı iddiasına göre polisler, evinin önünde oturan Dursun Gültaş’ı darp etti.

Sosyal medya kullanıcısı, görüntüleri “Çorlu’da Bayram günü polis şiddeti! Evinin önünde oturan Dursun Gültaş’ı polis darbetti!” diyerek paylaştı.

Kişilerin darbedilmesi ve ters kelepçe yapılması görüntülere yansıdı. Polis, olayın görüntüsünü çeken yurttaşlara da bağırıp tehdit etti.

Ali Osman Önder, YouTube kanalına da yüklediği videoya şu açıklamayı yazdı:

“Dursun Gültaş. Aslen Sinoplu. Kendi halinde bir gariban. Tek suçu evinin önünde oturması. Görgü tanıklarının iddiasına göre, Tekirdağ Çorlu’da Silahtarağa Mahallesinde evinin önünde otururken devriye gezen bir polis kendisine, ‘Şerefsizler içeriye girsenize’ diye bağırıyor. Vatandaş da polise, ‘Bu üslup devletimizin polisine yakışmıyor’ diye tepki gösterince, polis ‘Kes sesini lan’ diyerek Dursun Gültaş ve ailesine girişiyorlar. Tam 4 araba ekip ailenin tamamını dövüyorlar. Görüntüyü çeken kişi fark edilince ellerinden görüntüyü almak için onun da peşinden bulunduğu yere gidiyorlar. Polis devletimizin polisidir. Polisin bu davranışı kabul edilemez. Her daim polise, askere dua eden bu millete bu zulüm yapılmamalıdır.”

Polislere görevlerinden el çektirildi

Görevli Memura Mukavemetten konu ile ilgili nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilerek alınan talimatlar sonrasında Şüpheli şahıslar 25.05.2020 günü öğleden önce hazır edilecektir bilgisi alınmıştır.

Olayda aşırı güç kullandığı iddia edilen görevlilere işten el çektirilmiş ve haklarında Adli ve İdari soruşturma başlatılmıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri