Ana SayfaTürkiyeBayram tatili kaç gün olacak? Erdoğan açıkladı

Bayram tatili kaç gün olacak? Erdoğan açıkladı

Milyonlarca insanın yanıtını merak ettiği bayram tatili kaç gün olacak sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatili hakkında detayları paylaştı.

Milyonlarca insanın yanıtını merak ettiği bayram tatili kaç gün olacak sorusu yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatili hakkında detayları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi. Erdoğan, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu. Bayram tatili hakkında açıklama yapan Erdoğan, tatilin 16 Temmuz Cuma gününden itibaren başlayıp 26 Temmuz pazartesi gününe kadar süreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen bakanlar kurulu toplantısı sona erdi. Yaklaşık 1 saat 50 dakika süren toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan kararlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Gündeme ilişkin birçok konuda açıklama yapan Erdoğan, bayram tatilinin 9 gün olarak belirlendiğini açıkladı. 15 Temmuz’un zaten tatil olduğunu ileten Erdoğan, tüm vatandaşlara yollarda dikkatli olmaları çağrısı yaptı.

Koronavirüsle mücadele konusunda yürütülen çalışmaların geri dönüşlerini olumlu şekilde almaya başlandığını söyleyen Erdoğan, “Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız.” dedi. Aşılamanın önemine de vurgu yapan Erdoğan, “Tüm vatandaşlarımı Bayrama kadar aşılarını yaptırmaya davet ediyorum.” açıklamasını yaptı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Erdoğan ayrıca, “Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.” diye konuştu.

Türkiye artık en üst ligde

Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte ihracat rakamlarının arttığını söyleyen Erdoğan, üretimde de aynı yükseliş trendinin olduğunu söyledi.

“Artık Türkiye siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz. Yetişmiş eleman istihdamı konusunda sıkıntı arttığı için mesleki eğitimde yeni bir plan üzerine çalışıyoruz. Meslek okullarını sanayi bölgelerine yakın yerlerde açarak okul eğitimi ile pratik eğitimi birleştiriyoruz.”

“Türk ekonomisini sadece döviz kuru, faiz, enflasyon parantezine hapsetmeye çalışanların gerideki yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme temelli asıl fotoğrafı gözlerden kaçırma çabaları boşunadır.”

Erdoğan, yolların ücretsiz olması konusuyla ilgili olarak, “Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki otoyol ve köprülerde bayram vesilesiyle ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacak.” dedi.

“Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.”

“Küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeni baştan yapılandığı şu süreçte Türkiye’yi hak ettiği yere getirmek için son iki asrın en önemli fırsatını yakalamış durumdayız.”
“Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası yolunda diğer alanlarla birlikte ekonomide de emin adımlarla ilerliyoruz. 2023 hedefleri ve 2053 vizyonu Türkiye için tarihi bir kavşak noktasının ifadesidir.”

“Ülkemizin doğusuyla batısı, kuzeyiyle güneyi arasında hem hak ve özgürlükler hem temel hizmetler bakımından hiçbir fark kalmamıştır.”

Bayram tatili kaç gün?

Bayram tatilinin 9 gün olduğunu açıklayan Erdoğan, “Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor.” diye konuştu.

Dün akşam Kadıköy’de meydana gelen kiliseye saygısızlık videosu ile ilgili de konuşan Erdoğan, “İstanbul Kadıköy’de bir kilise duvarının üzerine çıkılarak sergilenen saygısızlığı birliğimize, beraberliğimize yönelik bir provokasyon olarak görüyorum.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri