Ana SayfaTürkiyeBayrampaşa'da çocuğa hırsız muamelesi yapan marketçilere hapis istemi

Bayrampaşa’da çocuğa hırsız muamelesi yapan marketçilere hapis istemi

İstanbul Bayrampaşa’da meydana gelen olayda hipermarketler zincirinden birisinde 15 yaşındaki Ege H.’yi tereyağı hırsızlığı ile suçladılar. Çocuğu hırsızlıkla suçlayan 2 market çalışanı hakkında 27’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 

Türkiye’nin en büyük hipermarketler zincirinden birinin İstanbul Bayrampaşa’daki şubesine tereyağı almak için giden15 yaşındaki Ege. H.’yi hırsızlıkla suçlayan iki çalışana dava açıldı. İddianameye göre; çocuk geçen yıl bir markete gitti. Gittiği marketin Reyonundan bir adet tereyağı aldı, ardından cüzdanını cebinden çıkarmak için eline cebine attı. Ege H.  Başka reyonların olduğu bölüme doğru yöneldi. O sırada market çalışanı Hüseyin Y., Ege’nin kolundan tutarak depoya götürdü. Çalışan, çocuğu bir sandalyeye oturtarak neden tereyağını çaldığı sordu.

Çocuk, “hırsızlık yapmadım parasını ödeyeceğim” dedi. Hüseyin Y.  Çocuğun eline tereyağını vererek fotoğrafını çekti. Çocuk ne yapıyorsun diye sorunca market çalışanı çektiği fotoğrafları diğer marketlere de gönderip hırsız olduğunu söyleyeceğini belirtti. 

Diğer market çalışanı Hülya D. de Ege’nin elindeki cüzdanı alarak  içindeki paraları aldı. Hülya D. İle Hüseyin Y. daha sonra söyleyecekleri şeyleri çocuğun kağıda yazmasını isteyerek, “23 Kasım 2017 günü marketteki şüpheli hareketlerinden dolayı gereğinin yapılmasını arz ederim” şeklinde zorla kağıda yazı yazdırıp imza attırdılar. İki market çalışanı tereyağının parasını alıp çocuğu saldı.

Ege’nin  babası ile avukatı market çalışanlarından şikayetçi oldu. Kamera kayıtları incelendiğinde hırsızlığa ilişkin bir şey bulunamadı. market çalışanlarının ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli yağma ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçlarından 27’şer yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmaları istendi. Davanın ilk duruşmasında savunma yapan Hülya D. Kamera kayıtlarına baktıklarını kayıtta çocuğun elini cebine attığını gördüğünü söyledi. Neden elini cebine attığını sorunca da çocuk, “’Refleks olarak koydum’ dedi. Hülya D., “Fotoğrafını çekmedik. Tereyağın parasını ödedi. Zorlama yaptırmadık, herhangi bir yazı da yazdırmadık” dedi.

Hüseyin Y. ise “Elinde tereyağı vardı. Elini tereyağı ile birlikte cebine koyduğunu gördüm. Çocuğun rencide olmaması için ofis bölümüne geçtik” diye konuştu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz