Ana SayfaTürkiyeBüyük panik! AK Parti'de teşkilat kalmadı

Büyük panik! AK Parti’de teşkilat kalmadı

2002'deki büyük sıçramasını teşkilatlarına borçlu olan AK Parti'de teşkilat kalmadığını belirten Bekir Ağırdır, kritik değerlendirmelerde bulundu.

2002’deki büyük sıçramasını teşkilatlarına borçlu olan AK Parti’de teşkilat kalmadığını belirten Bekir Ağırdır, kritik değerlendirmelerde bulundu.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, AK Parti’de toplumun gerçek sorunlarından bir kopuş yaşandığını, partinin, yerel yönetimlerdeki ağırlığını kaybetmesi ve teşkilat yerine biat sisteminin gelmesiyle vatandaşın yaşadığı gerçek sorunları göremediğini söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’yi,  her bir yönetim kuruluna hakim olmasıyla kendi partisi haline getirdiğini belirten Ağırdır, yapılan kongreler için “Bugün parti içinde de kimsenin Erdoğan’a karşı çıkamayacağı bir parti düzenine gelindi.  Dolayısıyla bu kongreler bir yenilenme ihtiyacından değil, tümüyle lidere biat eden, liderinin emrinde hazır olan bir örgütlenme arayışlarının sonuçları” yorumunu yaptı. 

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemdeki sert söylemini, HDP milletvekilleri için  TBMM’ye gönderilen fezlekelerin ortaya çıkaracağı sonuçları ve gündemdeki son gelişmeleri Sayıların Dili’nde Murat Sabuncu’ya yorumladı. 

Bekir Ağırdır: AK Parti vatandaşın sorunlarının farkında değil

AK Parti’nin 2002-2009  yılları arasındaki durumu ile şu an içinde bulunduğu durumu değerlendiren Ağırdır, AK Parti’nin vatandaşın gerçek sorunlarının farkında olmadığını söyledi. 

“2002-2009 yılında, teşkilatlarından ve yerel yönetimlerden merkeze doğru gelen ihtiyaç bilgisi ve gerçek sorunlardan beslenme bilgisinden başarılı oldu. Ama bugün o mekanizmalardan ikisi bozulunca yani merkez akıl sağırlaşınca gerçek sorunların farkında değil” diyen Ağırdır, “Gerçekten birçok meselenin farkında olmayabilirler. Örgüt bilmiyor ki Cumhurbaşkanı’na doğru bilgi gitsin. Yani sadece Saray gerçek hayattan yalıtılıyor değil, aynı zamanda AK Parti teşkilatı da yalıtılmış durumda” diye konuştu. 

“Kongreler ‘çözülmüyoruz mesajı’ var”

AKP kongrelerindeki kalabalık görüntülerin “kalabalığız çözülmüyoruz mesajı” olduğunu söyleyen Ağırdır, bunun aynı zamanda en yukardaki kişinin istediğini istediği zaman yapabileceğine dair bir rıza üretme süreci olduğunu dile getirdi. 

AK Parti’nin siyaseten yeni bir manevra alanı üretme maharetini kaybettiğini söyleyen Ağırdır, “Savrulmaya engel olmak için de bütün riskleri, içerideki muhaliflerin üzerine yapıştırarak ve bunu bir kötücülük ile ajanlıktan hainliğe doğru bir sürece doğru da kaptırdı gidiyor. Bunun sonuçlarının farkında olduklarından emin değilim” dedi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri