Ana SayfaTürkiyeBekir Bozdağ başarılıysa yıllar önce neden görevden alındı?

Bekir Bozdağ başarılıysa yıllar önce neden görevden alındı?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığı’ndan istifa eden Abdülhamit Gül’ün yerine Bekir Bozdağ’ı atadı.Bozdağ’ın daha önce de aynı görevi yapmış olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Sosyal medyada “Bekir Bozdağ başarılıysa daha önce neden görevden alındı” sorusu gündem oldu.

Adalet Bakanlığı Bekir Bozdağ için yeni bir görev değil. Bozdağ ilk olarak 2013 yılında Hatay Büyükşehir Belediye başkan adaylığı nedeniyle görevinden ayrılan Sadullah Ergin’in yerine bu göreve atandı.

Ardından ise bakanlığı Mart 2015’te 8 ay süreliğine Kenan İpek’e bıraktı.

İpek’in ardından Kasım 2015’te tekrar göreve geldi ve Temmuz 2017’ye kadar Adalet Bakanı görevini sürdürdü.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte oluşan yeni kabinede ise koltuğunu Abdülhamit Gül’e devretti.

Son olarak Anayasa Komisyonu Başkanlığı’nı yürüten Bozdağ, AK Parti içerisinde de Genel Başkan Yardımcılığı dahil çeşitli kademelerde görev aldı.

Nisan 1965’te Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğan Bozdağ, siyasete de bu ilçede 1999 yılında Fazilet Partisi’nden Belediye Başkan adayı olarak adım attı. Ancak seçimde yüzde 26 oyla ikinci sırada yer aldı.

22, 23, 24, 26 ve 27. yasama dönemlerinde AK Parti’den Yozgat Milletvekili seçilen Bozdağ, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri