Belediyeyi kaybeden AK Partililer halkı mı cezalandırıyor? Kahta Belediyesi'nde neler oluyor?

23 Haziran seçimlerinin sonuçları AK Parti’de henüz adı konmamış bir travmaya neden oldu anlaşılan. Adıyaman Kahta’ta yaşanan haciz olayı “AK Parti kaybettiği belediyeler nedeniyle halkı cezalandırıyor mu” sorusunu akıllara getirdi.

Bilindiği gibi son yerel seçimde AK Parti, Kahta Belediyesi’ni Saadet Partili başkana kaybetmişti. Bu olaydan sonra AK Partili meclis üyeleri belediyenin AK Parti’den kalan borçlarını da Saadet Partili başkan İbrahim Yusuf Turanlı’ya yükledi. Belediyenin mülkleri, araçları şu an icra yoluyla satılabilir durumda.

Belediye meclis toplantısında AK Parti belediye meclis üyelerinin, 14’e karşı 11 oy ile kamu yararı kararına karşı ret oyu kullanarak, belediyenin taşınır ve taşınmaz tüm mal ile hizmet araçlarının satışının önünü açtı.

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı bu kararın halkın zararına sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Başkan Turanlı Twitter’dan konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Karamollaoğlu: AK Parti Saadet’i değil halkı cezalandırıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da belediye meclisinde hakimiyet sahibi olan AK Partililerin Turanlı’yı cezalandıracağız diye halkı cezalandırmaktan çekinmediklerini belirtti.

Show CommentsClose Comments

2 Comments

 • Eymen
  Posted 15 Ocak 2020 at 16:53 0Likes

  Defol git lan amacın hizmet değil para yemek ve yedirmek önünü kapatınca halk aklına geliyor yalancı sahtekar

 • Eymen
  Posted 15 Ocak 2020 at 16:57 0Likes

  Helal olsun AKP encümenleri ne helal
  Böyle sinsi yalancı birine para yedirmedikleri için Kahta onlara minnettar hizmet yoksada para birksin bari ileriki dönemde gerçek bir başkana hizmet yolu açılır beni mecbur kaldıkları için seçtiler diyen Yusuf turanlı zaman çabuk geçer 1 yıl gitti bile bak bakalım bidaha turanlı suyadı belediyeyi görüyor mu

Leave a comment