Ana SayfaTürkiye"Ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım"

“Ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım”

Büyükelçi krizinde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Erdoğan’a “Ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım.” dediği öne sürülmüştü. Fahrettin Altun’dan o habere flaş yalanlama geldi.

DW Türkçe’nin “İstenmeyen kişi krizi bir sonraki krize kadar bitti” başlıklı haberinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstenmeyen kişi” açıklamasında Güney Kore’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Erdoğan’la yüz yüze görüşmeyi ve büyükelçilerin “istenmeyen kişi” ilan edilmesi kararını kabine toplantısı sonrasına bırakmayı istediği ifade edildi.

Habere göre Erdoğan’ın talebine sıcak bakmayan Çavuşoğlu, Erdoğan’a “Büyükelçiler ‘istenmeyen kişi’ ilan edilirse, ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım” mesajını iletti. Ancak Erdoğan’ın bu mesaja “Yapacak bir şey yok” yanıtı verdiği iddia edildi.

DW Türkçe’nin haberine iki yerden yalanlama geldi. İlki Çavuşoğlu’nden ikincisi İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan.

Fahrettin Altun açıklama yaptı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Twitter hesabından “Dışişleri Bakanımız bu sözde haberi dün gece yalanladı. Buna rağmen bu yalanda ısrar ediyorsunuz.” açıklamasında bulundu.

Altun devamında, “Amacınız, habercilik yapmak olsa bu sözde haberi geri çeker ve özür dilerdiniz. Sadece ‘yalan haber’ yapmıyor, Türkiye-Almanya ilişkilerini de

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri