Ana SayfaTürkiyeBen sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim! AK Parti'de bir istifa haberi de...

Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim! AK Parti’de bir istifa haberi de Orhan Atalay’dan mı?

Mustafa Yeneroğlu’ndan istifasının ardından gözlerin çevrildiği AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’dan çok konuşulacak bir mesaj geldi. Yeneroğlu’nun ardından istifa edeceği konuşulan Orhan Atalay, Kafirun suresinin o ünlü cümlesine atıfta bulundu: Ey kafirler! Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, bugün istifasını açıklayan Mustafa Yeneroğlu’nun ardından twitter’dan Kuran-ı Kerim’in Kafirun suresinden bir cümle paylaştı.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Twitter’dan paylaştığı mesajında Kafirun suresine atıfta bulunarak şunları yazdı:

“‘De ki: Ey kafirler! Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim.’ (Kafirun 1-2)”

Orhan Atalay 15 Temmuz’un ardından yaşanan yargı sürecindeki tahliyelerin akıllara ‘FETÖ Borsası’ iddialarını getirmesi üzerine damatlara eleştiri yöneltmiş Hz. Muhammed’in şu hadisini paylaşmıştı:

“‘Sizden önceki kavimleri helak eden şey şuydu: İçlerinde zayıf olanlardan biri bir suç işleseydi hemen cezalandırılırdı. Ama suçlu kişi güçlülerden (eşraftan) biri olsaydı o cezadan (bir şekilde yol bulunup) muaf tutulurdu’. Hz. Muhammed (sav)” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz