Ana SayfaDünya"Ben tokalaşmaya devam edeceğim" demişti! Boris Johnson koronaya yakalandı

“Ben tokalaşmaya devam edeceğim” demişti! Boris Johnson koronaya yakalandı

İngiltere’nin aykırı başbakanı Boris Johnson’un “Ben tokalaşmaya devam edeceğim” dedikten 25 gün sonra koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. Johnson, görevine karantinada devam edeceğini ve Kovid-19’a karşı ulusal bir mücadele başlattıklarını açıkladı. Johnson, salgının ilk günlerinde tehlikeyi olduğundan az göstermeye çalışmış ve tepki çekmişti.

Prens Charles’a da bulaşmıştı

Henüz iki hafta önce kameralar önünde “Birçok aile sevdiklerini zamansız bir şekilde kaybedecek” diyen Johnson’ın ardından, sadece birkaç saat içinde, Sağlık Bakanı Matt Hancock’un da koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı. İngiltere’de önceki gün de tahtın varisi Galler Prensi Charles’a da Kovid-19 bulaştığı tespit edilmişti.

İngiltere’de Boris Johnson hükümeti, salgının ilk günlerinde “sürü bağışıklığı” yöntemini denediği için eleştirilerin odağı olmuştu. Başbakan Johnson bu süreçteki açıklamalarında virüs süresince tokalaşmaya devam edeceğini söylemiş, Britanyalıları işlerine gitmeye çağırmış, önlem olarak en az iki kez “‘İyi ki doğdun şarkısı’ süresince” -yani 20 saniye- ellerini yıkamaya davet etmişti.

Kısıtlamalardan kaçınan, radikal önlemler almayan hükümet, kamuoyu baskısıyla okulları tatil etmiş, üniversiteler ise kendi inisiyatifleriyle kapanmıştı. Olağanüstü hal ise 23 Mart’ta, salgın gerçeği adaya yayıldıktan sonra gündeme gelmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri