Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak neden istifa etti? İstifasının nedeni belli oldu

Berat Albayrak neden istifa etti? İstifasının nedeni belli oldu

Berat Albayrak neden istifa etti? İstifasının nedeni belli mi? Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği büyük merak konusu. Twitter hesabını kapatan Berat Albayrak’ın Hazine Bakanlığı’ndan istifası akşama damga vurdu. Peki ama Berat Albayrak neden istifa etti. Öne sürdüğü sağlık sorunu ne?

İşte Berat Albayrak’ın istifa nedeni

“Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe karan aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.”

İşte bu sözlerle “Berat Albayrak neden istifa etti” sorusunun da bir şekilde önünü almış oldu. Bu kez de Berat Albayrak’ın nasıl bir sağlık sorunu var bu soru merak konusu.

İşte Berat Albayrak’ın istifa mektubunun tam metni

Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe karan aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit Olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalanma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda

bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-l Allah bizleri Sırat-‘ı Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…

Berat Albayrak

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri