Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak ve Erdoğan hakkında ilk kez konuştu! Davutoğlu'ndan bomba açıklama

Berat Albayrak ve Erdoğan hakkında ilk kez konuştu! Davutoğlu’ndan bomba açıklama

AK Parti'den uzaklaştırılışı hakkında ilk kez çok net konuşan Davutoğlu, kendisine yapılan operasyonun arkasında Berat Albayrak'ın olduğunu söyledi.

AK Parti’den uzaklaştırılışı hakkında ilk kez çok net konuşan Davutoğlu, kendisine yapılan operasyonun arkasında Berat Albayrak’ın olduğunu söyledi.

Hadi Özışık ve Gürkan Hacır’ın sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, kendisinin yurt dışında görevi başındayken arkasından operasyon çekildiğini söyledi.

Bana bir darbe yapıldı

İşte canlı yayında Davutoğlu’nun ilk kez yaptığı o açıklama: Artık adını vermekte beis görmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatı, Berat Albayrak’ın doğrudan koordinasyonuyla bana karşı bir MKYK darbesi yapıldı.

128 milyar dolar meselesi

Davutoğlu, başbakanlığı bıraktığında Merkez Bankası’nın 118 milyar dolar olduğunu söyleyerek “2018 yılında Berat Albayrak göreve geldiğinde 102 milyar dolar rezerv vardı, 70 milyar dolar yükümlüğü vardı, 32 milyar dolar net rezervi vardı. Berat Albayrak bıraktığında 133 milyar borç karşılığı bankada 86 milyar vardı. Bu eksi 48 milyar rezerv demek. 128 milyar tırlara yüklenmiş de bir yerlere gönderilmiş değil. Ama arka kapı operasyonları ile Merkez Bankası boşaltılıyorsa bunu sormak hakkımızdır. Kamu bankaları aracılığıyla bu para eritildi. Daha vahimi hangi kurdan verdiniz.” ifadelerini kullandı.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri