Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak’ın hayaleti

Berat Albayrak’ın hayaleti

Küskün şekilde bir Instagram postuyla görevi bırakan Berat Albayrak’ın kendisi değilse bile hayaleti şu sıralar Ankara’da dolaşıyor.

Bir zamanların en güçlü ikinci kişisi Berat Albayrak bir hayalet olarak Ankara’nın derin koridorlarında.

Berat Albayrak dönüyor mu?

Görevi bıraktığı günden beri yüzünü neredeyse kimsenin görmediği Berat Albayrak Merkez Bankası’nın bir anda eriyen dolarlarının sorumlusu olarak gösteriliyor. Hatta Ali Babacan işi bir adım öteye taşıyıp bir rivayeti aktardı, “Naci Ağbal, ‘130 milyar dolar nerede’ diye sorduğu için görevden alındı” dedi.

Merkez Bankası’na yeni bir başkan atandı. Son 3 yılda 4. kez değişti. Üstelik Damat Bey’e yakın biri olduğu konuşuluyor. 

TÜİK’e mesela başkan dayanmıyor. Gelen son ismin Berat Albayrak’a yakın olduğu iddia ediliyor. Son 5 yılda 5 başkan etti.

Milyarlarca liraya hükmeden Varlık Fonu’nun da yine Berat Albayrak’a yakın bir isme teslim edildiği dile getiriliyor.

Türkiye yüzde 19 ile faiz oranının en yüksek olduğu ülkelerden biri artık. Bu karşılaştırma Avrupa ülkeleri için yapıldığında Türkiye faizde birinci sırada.

Berat Albayrak’ın muhteşem geri dönüşünden önce kritik yerlerde değişiklikler yapılıyor. Ancak hala şu soru net değil. Berat Albayrak nasıl dönecek? Hazine Bakanı mı olacak? Enerji Bakanlığı’na mı dönecek? Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısı olarak yeni bir görev mi?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri