Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak'ın istifasının ardındaki gizemi Akif Beki çözdü

Berat Albayrak’ın istifasının ardındaki gizemi Akif Beki çözdü

Geçen yıl bir Instagram gönderisiyle apansız Hazine Bakanlığı görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın ardında bıraktığı mektubun gizemini Akif Beki çözdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanları arasında bulunan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Akif Beki’den Berat Albayrak yazısı

Beki, bugünkü köşe yazısında, Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak’ın geçen yıl sonundan önce istifa ettiğine değindi. Törensiz, devir teslimsiz gittiğini söyleyen Beki, “Yalnızca Instagram’a bir veda notu bırakmıştı. Şöyle bitiyordu: “At izi it izine karıştı, Hak ile batılı ayırmak zorlaştı, Mevla sonumuzu hayreylesin.” diye yazarak Albayrak’ın veda ederken sosyal medyadan paylaştığı sözlere değindi.

Fakat geçen bir yılda çok şeyin birbirine karıştığına değinen Beki, “Hak ile batılı ayırabilene aşk olsun. Ela mıydı seçemedim rengini ama velev ki gözlerinde menevişler var, yeni Bakan Nebati’nin ışıltılı gözlerinden okunamıyor ekonomi.” diye yazdı.

Bakan Nebati’nin gözlerime bakınca ne görüyorsunuz sözlerine de değinen Beki, “Gözler hayretten fal taşı gibi büyüyor mu, kısılıp küçülüyor mu; çukurlaşmış mı, pörtlemiş mi; yeminden öne mi akmış, akı mı belermiş? Anlamak daha bir zorlaştı.” dedi.

“İşsizlikten, çalışmayan nankör işsizlerle açgözlü işveren sorumlu; enflasyondansa fırsatçı süpermarketler. Peki iktidarın rolü ne?” diye soran Akif Beki, devamında şöyle dedi:

“Gelin de pirincin taşını ayıklayın, ayıklayabilirseniz. 2021 Berat Bey’in senesiydi, vedasındaki kehaneti doğruladı. Dileyelim de bari 2022’de haksız çıksın.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri