Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak'ınki tepki istifası mı? Nagehan Alçı'dan şok iddia

Berat Albayrak’ınki tepki istifası mı? Nagehan Alçı’dan şok iddia

Nagehan Alçı Berat Albayrak istifasını yorumladı. Berat Albayrak Naci Ağbal nedeniyle mi istifa etti?

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Nagehan Alçı, Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın neden istifa ettiği sorusuna yanıt verdi. Nagehan Alçı’nın iddiasına göre Berat Albayrak’ın istifa nedeni Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanı olarak atanması. Yani Berat Albayrak’ın istifası bir tepki istifası.

Nagehan Alçı Berat Albayrak istifasını yorumladı

Gazeteci Nagehan Alçı, Habertürk’te yayınlanan Açık ve Net programında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası’na Naci Ağbal’ın atanmasının Albayrak’ın istifa kararında etkili olduğunu belirten Alçı, “Ağbal’ın çizgisi Mehmet Şimşek ve Ali Babacan’a yakın bir çizgi” dedi.

Habertürk ekranlarında yayınlanan Açık ve Net programına konuk olan gazeteci Nagehan Alçı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın istifa kararına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Nagehan Alçı, “Beklenen bir karar değildi, şaşırtıcı bir gelişme. Berat Albayrak’ın böyle bir metin yazdığıyla ilgili tartışmalar vardı, ben teyit ettim, metin doğru, basın sözcüsünden teyit ettim. Berat beyin kendi kararı olduğu ve istifa metni yazdığını doğrulattım. Henüz Cumhurbaşkanlığı’ndan bir açıklama gelmedi. %90 ihtimalle Cumhurbaşkanlığının bu istifayı kabul etmeyeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Berat Albayrak’ınki tepki istifası mı?

Nagehan Alçı, Merkez Bankası’na Naci Ağbal’ın atanmasının Berat Albayrak’ın istifa kararında etkili olduğunu belirterek, “İkisi arasında ekonomiye bakışları çok farklı. Naci Ağbal’ın çizgisi Mehmet Şimşek ve Ali Babacan’a yakın bir çizgi” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri