Ana SayfaTürkiyeBergüzar Korel'den Saadet öğretmene destek

Bergüzar Korel’den Saadet öğretmene destek

Çocuk taciziyle mücadelede akla gelen ilk isim olan Saadet öğretmene bir destek de ünlü oyuncu Bergüzar Korel’den geldi. Instagram’dan bir video yayınlayan Bergüzar Korel, takipçilerinden Antalya’daki çocuk tacizi olayıyla ilgili dilekçe yazmalarını, Saadet öğretmenin (Saadet Özkan Efe) sayfasına girip olayı araştırmalarını istedi.

Siz de Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin internet sitesine girip hem Antalya’daki çocuk tacizi konusunda daha fazla bilgi alabilir hem de bir dilekçeyle olayın aydınlatılmasına destek olabilirsiniz.

Bergüzar Korel’den Saadet öğretmen ve çocuk taciziyle mücadele videosu

Sosyal konulardaki duyarlılığıyla her zaman ön planda olan Bergüzar Korel, çektiği videoda, “Galiba görüntülü söylemek yazıdan daha etkili oluyor. UCIM’ın sayfasına gidip, Saadet öğretmenin sayfasına girip bu konudan haberdar olabilirsiniz. Antalya’daki çocuklarımız için CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) bir dilekçe yazmamızı talep ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bergüzar Korel, Antalya’daki çocuk tacizi için, “Bence hepimizin vatandaşlık, insanlık görevidir bu çocukları korumak. Ben sizden bir anne, bir insan olarak bu talep ediyorum. Dilekçe örneğini bulamıyor olabilirsiniz. Sadece 2 dakikanızı ayırın. Bence kendi kelimelerinizle dilekçe yazabilirsiniz.” dedi.

Saadet öğretmen de twitter hesabından Bergüzar Korel’in videosunu “Lütfen CİMER’e çocuk mahkemeleri kurulması için mesaj atın. Çocukların umudu olmalıyız” notuyla paylaştı.

Doğa Rutkay: Görülmemiş cezalar çekmelerini istiyoruz

Bergüzar Korel gibi çocuk tacizine gür sesini çıkaran ünlü isimlerden biri de kısa süre önce anne olan Doğa Rutkay oldu. UCIM’ın sayfasına girdiğinizde Saadet öğretmenin Antalya’Da yaşanan dehşetle ilgili açıklamaları var. Bizden rica edilen CİMER’e bir dilekçe yazmamız. Ne kadar sesimiz çıkarsa o kadar etkili olacağını düşünüyorum. Bu insan kılığındaki canavarların gerçekten hiç görülmemiş cezalar çekmelerini istiyoruz” dedi.

Ne olmuştu?

UCIM’ın yaptığı açıklama şu şekilde: Antalya’da 25 tane çocuğumuz 1. sınıftan, 3. sınıfa kadar ‘öğretmen’ kılığına bürünmüş birisi tarafından istismara uğradı. Bu çocukların davalarında yüreğimizi parçalayan kararlar alınıyor. Davalar 8 ayrı mahkemeye bölünmüş ve hem aileler, hem de çocuklar mağdur ediliyor. Artık mahkemelerin ve hakimlerin bu tavırları, yaklaşımları dayanılmaz bir noktaya geldi. Biz vatandaş olarak çocuk istismarı davalarına bakan, uzman mahkemelerin kurulmasını istiyoruz. 7-8 yaşında böyle bir olay yaşayan çocuklarımızı, yargılama süreçlerinde bir de biz mağdur etmeyelim. Ciddi bir travma yaşayan bu çocuklarımızı mahkeme süreçlerinde defalarca dinleyip onların ruhunda tamiri imkansız yaralar açmayalım. Çocuklar bizim geleceğimiz, biz geleceğimizi korumak zorundayız. Çocuklarımız konuşuyor, başlarına gelen olayları anlatıyorlar ancak biz onları koruyamıyoruz. Artık çocuklarımızı koruyalım. Adalet duygusunun onların kalplerinde, zihinlerinde yerleşmesini sağlayalım. Mağdur olanı değil bu eylemleri yapanları cezalandıralım. Artık sesimizi duyun. Hep birlikte bu ülkede çocuk istismarına dur diyelim. Bunu başarabilmek için çocuk istismarı davalarına bakan, çocuklarımıza gerekli hassasiyeti gösterecek uzmanlık mahkemelerinin acilen kurulmasını talep ediyoruz. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz