Ana SayfaSporBeşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran: Burası Patagonya değil, Beşiktaş bunun hesabını sorar!

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran: Burası Patagonya değil, Beşiktaş bunun hesabını sorar!

Kayseri'de Beşiktaş'ın 2-0 üstünlüğüyle neticelenen maçın ardından Beşiktaşlı yöneticilerin bulunduğu locaya bir Kayseri milletvekili ve kardeşi tarafından yumruklu saldırı gerçekleştirildi. Müsabakanın ardından konuşan Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran saldırıya sert sözlerle tepki gösterdi

Beşiktaş, deplasmanda Kayserispor’u 2-0 mağlup ederek liderlik koltuğuna oturdu. Karşılaşma sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, localarında yumruklu saldırıya uğradıklarını söyledi.

Maçın bitişinin ardından bir milletvekili ve kardeşinin localarını bastığını söyleyen Adnan Dalgakıran “Burada çok vahim bir olay yaşadık. Son dakikalardaki gerginlikten sonra, yöneticilerimizin locası, Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili sıfatı taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı. Biri yönetici, biri görevli iki arkadaşımız yumruklandı. Bu çok acı bir şey… Burası ‘Patagonya’ değil… Biz derhal o milletvekili ve kardeşinden davacı olacağız. Kamera kayıtlarını istedik. Gereken şekilde bütün takibimizi yapacağız” diye konuştu.

Beşiktaş camiası bunun hesabını sorar!

Beşiktaş camiasının bu yaşanan olayın hesabını soracağını vurgulayan Dalgakıran “Bu ülkenin parlamentosunda, bu halkı, bu milleti temsil eden insanların, sokak kabadayısı gibi loca basıp, insanları dövmeye kalkması… Bu büyük camia bunun bedelini sorar. Soracağız da… Bu tür saldırılarda bulunanlar, mutlaka ve mutlaka cezalandırılmalı. Biz Beşiktaş camiası olarak bunu çok yakından takip edeceğiz” dedi.

Kayserispor yöneticilerinin olayla hiçbir ilgisi olmadığının da altını çizen Dalgakıran “Kayserili yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Kayseri ile ve Kayserili yöneticilerle hiçbir sorunumuz yok, zerre kadar sorunumuz yok. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Bizi gayet iyi ağırladılar. Son derece misafirperverler. Zaten dostlarımız. Aynı camia içerisinde mücadele ediyoruz. Konunun onlarla hiçbir alakası yok açıkçası” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’tan açıklama!

Beşiktaş Kulübü ise karşılaşmanın ardından resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak olayı kınadı.

Kulüpten yapılan açıklama şöyle:

Yönetim Kurulu Üyelerimize Yapılan Çirkin Saldırıyı Kınıyoruz!

Futbol Takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin ne Kayseri şehrimizi ne de Kayserispor camiasını temsil etmediklerini biliyor, futbolun güzelliğine gölge düşüren bu tür olayların bir daha asla yaşanmamasını tememni ediyoruz.

Yönetim Kurulu Üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor Camiasının Başkanı Sayın Berna Gözbaşı, Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir.

Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.

Saygılarımızla

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri