Ana SayfaTürkiyeBeşiktaş'ta durağa dalan otobüs şoförünün cezası belli oldu

Beşiktaş’ta durağa dalan otobüs şoförünün cezası belli oldu

İstanbul Beşiktaş'ta otobüs durağına dalarak bir kişinin ölümü ile 14 kişinin yaralanmasına neden olduğu için yargılanan özel halk otobüsü şoförü Necdet Karakuş hakkında karar çıktı

İstanbul Beşiktaş’ta bir otobüs durağına dalarak 1 kişinin ölümüne 14 kişinin ise yaralanmasına sebep olan davadan yargılanan şoför Necdet Karakuş’un cezası belli oldu. Mahkeme, sanık hakkında bir kişiye karşı “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis ve 14 kişiye karşı “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ise toplam 134 yıl hapis cezası verdi.

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Necdet Karakuş getirildi. Bazı şikayetçiler de duruşmada hazır bulundu. Duruşmada savcı, sanık Necdet Karakuş’un bir kişiye karşı “kasten öldürme” suçundan müebbet hapsi ve 14 kişiye karşı “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 210 yıla kadar hapsini talep etti. Şikayetçi Tuğba Billur, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

beşiktaşta durağa dalan ile ilgili görsel sonucu

Beni affetsinler

Sanık Necdet Karakuş savunmasında, “Ben neden tanımadığım insanları öldürmek isteyeyim, kazaydı. Savcının beyanlarını çok ağır buluyorum. Böyle bir olayın olmasını istemezdim” dedi. Karakuş son sözünde ise “Mağdurların beni affetmesini talep ediyorum” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri