Ana SayfaTürkiyeBeşiktaş'ta Ekrem İmamoğlu kavgası mı var? Mahmut Övür yazdı...

Beşiktaş’ta Ekrem İmamoğlu kavgası mı var? Mahmut Övür yazdı…

Sabah yazarı Mahmut Övür, seçimlerin ardından Ekrem İmamoğlu’nun daha mazbatasını almadan maça gitmesini ve onun ardından olan olayları anlatan bir yazı kaleme aldı.

Sabah yazarı Mahmut Övür, “Beşiktaş Kulübü’nde İmamoğlu kavgası” başlıklı yazısında İmamoğlu’nun Beşiktaş-Başakşehir maçına gidip şov yapmasından sonra gittiği locanın da tartışma konusu olduğunu ifade etti. İmamoğlu’nun maçı seyrettiği locanın sahibinden izin alınmadığını belirten Övür, locanın sahibi işadamının 3 yıllığına ödediği 254 bin doları geri istediğini açıkladı.

Mahmut Övür’ün yazısının bir kısmı şu şekilde:

Yerel seçimlerin hemen ardından 13 Nisan’da oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçı lig açısından önemliydi ama Ekrem İmamoğlu’nun henüz mazbatasını almadan oraya gitmesi maçı siyaseten de önemli hale getirdi.

Dün yazdım, sadece İmamoğlu’nun oraya gidip siyasi şov yapması değil, gittiği loca da tartışma konusu oldu.

Çünkü İmamoğlu’nun maçı seyrettiği locanın sahibinden izin alınmamış. Dahası locaya bir siyasi aktörün konuk edileceği söylenmemiş. Bu yüzden locanın sahibi işadamı adına avukatı Beşiktaş Kulübü’ne ihtarname gönderdi. 29 Nisan tarihli ihtarnamede özetle 3 yıllığına ödenen 254 bin doların geri verilmesi isteniyor. Tam bir skandal…

Bu sonuca imza atanlar da sıradan birileri değil, bir yanda cumhuriyeti kuran parti CHP’nin o sırada henüz mazbatasını almamış olan belediye başkanı, öte yanda Türkiye’nin en önemli kulübü Beşiktaş yönetimi. 100 yılı aşkın tarihe sahip iki kurum ve onları temsil eden Fikret Orman ve Ekrem İmamoğlu’ndan söz ediyorum.

Akıl alır gibi değil. İşin siyaset boyutu bir yana, koca iki kurum, nasıl olur da sorunsuz bir loca ayarlayamaz?

Hadi diyelim, İmamoğlu, kazanmanın dayanılmaz ağırlığı altında gözü hiçbir şeyi görmedi ve tıpkı Anıtkabir’e gitmek gibi toplumun sinir uçlarına dokunan siyaseten riskli adımlar attı.

Peki Beşiktaş Kulübü neden böyle bir rezaletin yaşanmasına izin verdi?

Bu sorunun cevabını bulmak için seçim öncesi siyaset kulislerine uzanmak gerekiyor. Gerekiyor, çünkü işin içinde yine siyasi beklentiler ve siyasi “atraksiyonlar” var. Bir tarafta mazbatasını almasa da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan İmamoğlu, yanında Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve “mazbatayı ver, mazbatayı ver” diye slogan attırılan Beşiktaş taraftarı. Tam bir siyasi şov…

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz