Ana SayfaTürkiyeBiden'ın soykırım açıklamasına Gelecek Partisi'nden ilk tepki: Milletimize atılan bu iftira,...

Biden’ın soykırım açıklamasına Gelecek Partisi’nden ilk tepki: Milletimize atılan bu iftira, tarihin kirli siyasete alet edilmesidir

ABD Başkanı Biden, 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullandı, Biden'a Gelecek Partisi'nden ilk tepki Selim Temurci'den geldi

1915 olaylarına dair açıklamada bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, ‘soykırım’ ifadesini kullanırken, “Her yıl bugün, Osmanlı döneminde Ermeni Soykırımı’nda hayatını kaybeden hayatları hatırlıyoruz. Böylesi bir mezalimin bir daha yaşanmaması için kendimize taahhütte bulunuyoruz” diye konuştu.

Biden’a siyaset ve sivil toplum kuruluşlarından ardı ardına tepki gelirken Gelecek Partisi adına ilk açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci yaptı.

Aşağılık söylemi şiddetle kınıyorum

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden Biden’ın açıklamasını değerlendiren Temruci, “Biden’in tarihimizi ve milletimizi töhmet altında bırakan, hukuki hiçbir dayanağı olmayan aşağılık söylemini şiddetle kınıyorum. Arşivler açılsın, tarihçiler incelesin diyecek kadar kendine ve geçmişine güvenen milletimize atılan bu iftira, tarihin kirli siyasete alet edilmesidir” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/SelimTemurci/status/1386016945749757954?s=20

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri