Ana SayfaTürkiyeBilge bir gazeteci değil beceriksiz bir trolsün Salih Tuna! Ama atışların süper…...

Bilge bir gazeteci değil beceriksiz bir trolsün Salih Tuna! Ama atışların süper… Bu performansla Survivor’a katılabilirsin

Aslında Pelikancı Salih Tuna’nın yazarlık kariyeri için varılmış hüküm çok net: Ustalıkta ilerlemesi olanaksız. 

Uzun yıllar kamu malı TRT’den büyük paralar kazanan bu açgözlü sahtekar nedeniyle AK Partili olmak siyasi değil ahlaki bir tercih olup çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ya da MHP ile kurdukları Cumhur İttifakı’nın yeniden Türkiye’de iktidar olma ihtimali sıfıra çok yakın. Bunu belki en çok Salih Tuna biliyor. Ama bu gerçekle de yaşayamıyor. Ancak kendine yanılsamalar icat ederek bu acı gerçeğe katlanabiliyor.

Sabah gazetesindeki son yazısı tam anlamıyla çamur.  Gülünç bir fantezi kaleme alan Salih Tuna’nın hem Atatürk hem Kılıçdaroğlu hem de CHP hakkıda yaptığı utanmazca anıştırmalar AK Parti’nin Pelikancıların kaygı verici histerik bir kompozisyona sıkıştığını bir kez daha kanıtladı. 

Salih Tuna’nın milyonlarca seçmeni olan CHP’nin lideri Kılıçdaroğlu’nu aşağılayan yazısı bir kez daha gösterdi ki AK Parti neyin doğru neyin yanlış olduğuna dair bakış açısını tamamen kaybetmiş durumda.

Üstüne üstlük Pelikancı Salih Tuna’nın kankası Turgay Güler de bu gülünç sayıklamayı “Her satırı arşivlik bir yazı” diyerek twitter hesabından pazarladı.

Yenilmezlik efsanesi sona erdi Salih Tuna

Bir yenilmezlik efsanesi olan AK Parti başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Bilecik, Bolu, Burdur, Kırşehir, Artvin, Ardahan, Antalya, Sinop belediyelerini CHP’ye kaybetti. Bu kadar da değil! AK Parti MHP ile işbirliği yapmamayı tercih ettiği Amasya Bayburt, Çankırı, Kastamonu, Kütahya Karaman, Erzincan belediyelerini ittifak ortağı MHP’ye kaybetti.

Durun daha bitmedi… AK Parti MHP kazansın diye Adana ve Mersin’de yarıştan çekildi ama MHP bu illeri İyi Parti ve CHP’ye kaybetti…

Salih Tuna ve arkadaşları AK Parti’nin bu hezimetinin muhasebesini yapmak yerine CHP lideri Kılıçdaroğlu ile dalga geçmeyi tercih ediyor. Çünkü kolay olan bu. Çünkü entelektüel kapasiteleri bu kadar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri