Ana SayfaTürkiyeBinali Yıldırım Haşmet Babaoğlu'nun TV5 tweet'inin intikamını çok pis aldı!

Binali Yıldırım Haşmet Babaoğlu’nun TV5 tweet’inin intikamını çok pis aldı!

Binali Yıldırım seçim özel yayınında TV5’e konuk olduğunda Haşmet Babaoğlu bir tweet atmış, isim vermeden olsa da Binali Yıldırım’ın TV5 kanalına konuk olmasını eleştirerek AK Parti’nin medya aklını dizayn etmeye kalkışmıştı.

Binali Yıldırım, TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yılmaz sorularını yanıtlaması neden Sabah yazarı Pelikancı olaraka bilinen Haşmet Babaoğlu’nu rahatsız etti. Ve asıl önemlisi Binali Yıldırım, Haşmet Babaoğlu’nun bu küstahlığının intikamını aylar sonra nasıl aldı?

Önce Haşmet Babaoğlu’nun 31 Mayıs günü, yani Binali Yıldırım’ın TV5’e konuk olduğu gün attığı tweet’i hatırlayalım.

Binali Yıldırım, AK Parti’nin medya aklını dizayn etmeye kalkışan Haşmet Babaoğlu’nu güdüklüğünü hem TV 5’teki programına katılarak hem de 23 Haziran seçimlerinden çok kısa bir süre önce Saadet Partisi’ni ziyaret ederek gözler önüne serdi.

Aslında Haşmet Babaoğlu o gün asıl TV5 kanalına yakınlığıyla bilinen Saadet Partisi’ni eleştirmişti.

Binali Yıldırım seçimlerden yaklaşık 1 hafta önce Saadet Partisi’ni ziyaretinde şu sözlerle “Dünyaya bakış, ahirete bakış, yaşayışta ne farkımız var? Şuna ben de katılıyorum. Siyasetin sert rüzgârlarında yanlış anlaşılacak söylemler olabilir. Onun için Saadet Partili kardeşlerim incinmiş olabilir. Ben bu yüzden dolayı da kendilerinden özür diliyorum. Böyle bir hata varsa bu da bizim sorumluluğumuz. Bu da seçim yatırımı gibi düşünülmesin.” Haşmet Babaoğlu ve bağlısı olduğu Pelikan aklına ters köşe yaptı.

Öte yandan seçim sonuçları AK Parti’nin dışlayıcı Pelikan aklıyla arasına mesafe koyması gerektiğini bir kez daha sert şekilde göstermiş oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz