Ana SayfaTürkiyeBinali Yıldırım 'Uğur Dündar' dedi Pelikancılar dut yemiş bülbüle döndü

Binali Yıldırım ‘Uğur Dündar’ dedi Pelikancılar dut yemiş bülbüle döndü

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu ile canlı yayında çıkacağı tartışmayı tecrübesi nedeniyle Uğur Dündar’ın yönetmesini istedi. Binali Yıldırım’ın bu sözlerinin ardından gözler bir kez daha Pelikancı medyaya çevrildi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Binali Yıldırım’ın Uğur Dündar kararını ana akım medya üzerinden şu sözlerle değerlendirdi:

Binali Yıldırım, “Adaylar tartışmasını bağımsız stüdyoda yapalım. Tartışmayı Uğur Dündar sunsun” dedi. Bu, anaakım medya açısından hazindir. Yıldırım bile TRT dahil, ana akımın halk gözünde tarafsız olmadığını düşünüyor. Güvenir kişi olarak, ana akımdan “sürülen” Dündar’ı istiyor

İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan ise daha sert bir üslup kullanarak yandaş medyadan “Üç kuruşa şereflerini satan yandaş medya” diyerek bahsetti.

Sosyal medyadaki bu eleştirilerin hedefi belli: Pelikancılar. Ahmet Davutoğlu’na karşı yayınlanan Pelikan Bildirisi ile isimlerini duyuran bu yapı kibirli dil, kutsal değerlerin alaşağı edilmesi, iftiranın yaygınlaşması, ömrünü davaya adamış, muhafazakar gelenekten gelen isimlerin toplumsal itibarlarının yok edilmesi için verdikleri onca uğraştan sonra… Binali Yıldırım hem AK Parti’deki Pelikancıları hem de Pelikancı medyayı yok saydı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz