Ana SayfaTürkiyeBinali Yıldırım'dan Anadolu Ajansı itirafı: Kabul ediyorum normal değil

Binali Yıldırım’dan Anadolu Ajansı itirafı: Kabul ediyorum normal değil

Seçim gecesi Anadolu Ajansı’na veri akışının durması çok konuşulmuştu. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki tartışmada Anadolu Ajansı da gündeme geldi.

Neden seçmen Ekrem İmamoğlu’na oy vermeli?

Ekrem İmamoğlu: 31 Mart akşamı yaşananlar, sonrasındaki YSK süreci çok mühimdir. Çarpıcıdır. AA’nın veri girişi, sayın Yıldırım’ın kazandık demesi, İl Başkanı’nın sayı vermesi, bütün İstanbul gönül belediyeciliği kazandı afişiyle donatıldı. Biz tutanaklarımızı sağlam tutmasaydık, onbinlerce insan mücadele etmeseydi o gece bu iş biterdi. Ama biz mücadele ettik. Görev yapan onbinlerce insanın bu işte hakkı vardır.

Ekrem İmamoğlu: Bu süreç bir kurgudur, AA genel müdürü ile görüşmedim demek doğru değildir, ben inanmıyorum. AA yanlış yapmıştır demek, o akşam adına verilmesi gereken cevaptır. AA işine gelmediği için veri akışını kesti. Çok net. Gönül belediyeciliği afişleri ne demektir? Diğer partilere oy veren herkese sesleniyorum: Biz kul hakkı yiyenlere karşı mücadele ediyoruz, normalleşeme mücadelesi, kucaklaşma mücadelesi veriyoruz. Kibirden arınmış, milleti kucaklayan… Biz 23 Haziran’da herkesin oyuna talibiz. AK Partili kardeşlerimden de oy istiyoruz.

– Ben diyelim ki Ekrem İmamoğlu’na oyumu verdim. Ben neden Binali Yıldırım’a oy vereyim?

Binali Yıldırım: İsmail Bey şimdi ithamlar var. Kul hakkı çalmak, kibir abidesi olmak. Bu seçimi beraber götürdük. Biz açıkca bu seçim sonrası yaşanan olayları bir hukuk mücadelesi vererek hakkımızı aradık. Biz çok istemedik tekrarlanmasını. CHP direnmeseydi bu seçim tekrarlanmayacaktı. Biz bunu yüzde 10 sayımıyla arada çıkan farkı görerek söylüyorum. Biz yakın oy aldık. En son mazbata düzenlernirken 13729 oy farkı vardı. Yani hal böyleyken bu kadar yakınken niye benim lehime oylar kazanılıyor da Ekrem beyinki kazanmıyor. Ben 10 kazanıyorum Ekrem Bey 2 kazanıyor. Bu normal mi?

Binali Yıldırım: Ben AA ile görüşmedim. Benim tahammül edemeyeceğim şey yalan söylemektir. Her şeyi tolere edebilirim ama yalanı tolere edemem. Benim işim değil AA. Biz elimizdeki veriyi işleyerek yaparız. Onun sebebi aranır bulur. Benim bakanlarla görüşmem üzerinden bir algı oluşturulmak isteniyor. Ben hep görüşürüm. İçişleri Bakanı benim bakanım. Bakanlar seçim sonucu mu değiştirecek.

Ekrem İmamoğlu sordu: Anadolu Ajansı’nın yaptıkları sizin için ne ifade ediyor? Bunun cevabı benim için çok şey ifade ediyor? 

Binali Yıldırım: Anadolu Ajansı yetkilileri açıklamalı, kabul ediyorum normal değil.

İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu yayını bu akşam Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz