Ana SayfaTürkiyeBinali Yıldırım'ın oğlunun Hollanda'da 18 milyar doları mı var? Sedat Peker öyle...

Binali Yıldırım’ın oğlunun Hollanda’da 18 milyar doları mı var? Sedat Peker öyle tweetler attı ki

Binali Yıldırım’ın oğlunun Hollanda’da 18 milyar doları mı var? Her hareketi, her mesajıyla Türkiye’de gündem yaratan Sedat Peker’in Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında söyledikleri büyük ses getirdi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Erkam Yıldırım’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafında 6 yıla kadar hapis istenmesine tepki gösterdi. Peker, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda “Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı?” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Peker hakkında AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a yönelik “hakaret” ve “iftira” suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Sedat Peker’in, YouTube hesabı üzerinden 23 Mayıs’ta yayınladığı videodaki konuşmada, yakın tarihte Kolombiya’da, yüksek miktarlı uyuşturucu maddenin yakalandığından bahsettiği, ayrıca müşteki Erkam Yıldırım ile ilgili de beyanları olduğu anlatıldı.

SEDAT PEKER SAVCILIĞA TEPKİ GÖSTERDİ

Suç örgütü lideri Sedat Peker, hakkında hapis talebiyle hazırlanan iddianameye tepki gösterdi. Peker, “Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış.

18 milyar dolarlık iddia

Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı? Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı?

Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken endisine şantaj yapılmak için çekilmiş rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı? Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu Cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum.

Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu Başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?

 

Dilekçeyi de kendisi mi yazdırdı? Madem gündemden biraz ayrı kaldım diye benimle ilgili böyle komik şeyler yapıyorsunuz, ben de Cuma günü polisin, savcıların neden gerçek suçlulara karşı bir şey yapamadıklarını, yüksek miktarda yakalanan kokainlerin sahiplerinin nasıl serbest bırakıldıklarını, bu kokain satıcılarının hangi bakanlarla resimleri olduğunu yayınlayayım da ortalık biraz şenlensin.

Polislerin ve savcıların neden görev yapamadığını hayal olarak anlatmayacağım. Ortadan yok edilen resmi mülkiye başmüfettişlerine erilmiş ifadeleri yayınlayarak anlatacağım.

Biraz istirahat edeyim demiştim, demek ki bana tatil haram. Paramount otelinin bedavacılarından bir savcımızdan da bahsedeceğiz. … Süleyman’dan, katil Tolga Ağar’dan da bahsedeceğiz.

Yani kısacası ülkemizin düştüğü duruma üzülürken bu işlerin bir gün ortaya çıkacağını düşünemeyen yarım akıllıların bugün ülkemizde bakan, milletvekili, emniyet müdürü, savcılık gibi önemli makamlara nasıl geldiklerini görüp ağlanacak halimize güleceğiz. Ekimdeki randevumuz ayrı, o farklı bir dosya.

Yeni bir mecraya geçeceğiz. Vallahi çok eğleneceğiz, billahi çok eğleneceğiz. Ekim ayındaki dosyamızın konusu uyuşturucu değil, cinayetler değil, ancak bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine sebep olan bir konu. Tablo çok vahim.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri