Ana SayfaTürkiyeBir çığ felaketi daha! Bu kez Zigana

Bir çığ felaketi daha! Bu kez Zigana

Van Bahçerasaray’ın ardından bir çığ haberi de Zigana Dağı mevkisinden geldi. Ancak neyse ki AFAD yetkilileri çığ altında kalan vatandaş olmadığını açıkladı.

Torul Kaymakamı Ömer Said Karakaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Trabzon-Gümüşhane kara yolunun Zigana Dağı mevkisine çığ düştüğünü söyledi.

Yolu tek şeritten trafiğe açtıklarını belirten Karakaş, “Orada zarar gören araçlar oldu ama şu an altta araç var mı, yok mu onu henüz belirleyemedik.” dedi.

Öte yandan, bölgeye sevk edilen AFAD, UMKE, jandarma ve 112 Acil Sağlık ekipleri çalışmalara başladı.

AFAD’dan çığ açıklaması

halktv.com.tr’ye konuşan Gümüşhane Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi yetkilileri, çığ altında kalan vatandaşın olmadığını birkaç araçta zarar meydana geldiğini ifade etti. Öte yandan yolun tek şerit olarak trafiğe açıldığı da belirtilenler arasında.

AFAD Gümüşhane İl Müdürü Mesut Bayrak, halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Burada bir çığ düştü. Herhangi bir olumsuz bulguya rastlamadık şu ana kadar. Çığın içerisinde bir tane dolmuş vardı. Oradakileri kurtardık, dolmuşun 50 metre kadar önünde bir araç daha olduğu söylendi. Eğer 50 metre önündeyse o kurtulmuştur. Sondalama çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah hiçbir olumsuz bulguya rastlamayacağız.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri