Ana SayfaTürkiye“Bir Hamza Yerlikaya’nın kamuya aylık zararı 50-60 bin liradır”

“Bir Hamza Yerlikaya’nın kamuya aylık zararı 50-60 bin liradır”

Sahte diploma ile bir kez daha gündeme oturan Hamza Yerlikaya için harekete geçildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AK Parti milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’nın “Resmi Belgede Sahtecilik” suçlaması ile Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı ortaya çıkmıştı.

Hamza Yerlikaya’nın Mülga 765 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun dördüncü faslında düzenlenen TCK 355 atfıyla 356. Maddeden yani yürürlükteki TCK’da “Resmi Belgede Sahtecilik diye adlandırılan suçtan diplomasının sahte olduğu tespit edilmekle hüküm giymiş, verilen sübut ve hüküm kararı ertelenmiş.”

Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde aldığı maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için harekete geçildi.Hamza Yerlikaya’nın Sahte Lise Diploması ile ilgili mahkeme kararını ortaya çıkaran Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları olayın üzerine gitmeye devam ediyor. HKP avukatları, Yerlikaya hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) başvurdu.

HKP avukatları Mahkeme kararını ortaya çıkarttıktan hemen sonra Yerlikaya hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Oda TV’de yer alan habere göre; dün de Hamza Yerlikaya’nın Milletvekili olduğu dönemde aldığı maaşları da dâhil, tüm eski milletvekilliği kazanımlarının ve ayrıcalıklarının iptali için, bu kez Mahkeme kararını ek yaparak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne başvurdu.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Bir Hamza Yerlikaya’nın kamuya zararı aylık 50-60 bin liradır. Oysa AKP’giller’in Reisinin ve tüm avanesinin kamuya zararı yüz milyar dolarları bulmakta. Muhalefet, özellikle Yeni CHP, bataklığı bırakıyor, bir tane sivrisineği avlamaya çalışıyor”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri