Ana SayfaTürkiyeBir hayvana tecavüz hadisesi daha! Ferhan Şensoy Elveda SSK kitabıyla solu ikiye...

Bir hayvana tecavüz hadisesi daha! Ferhan Şensoy Elveda SSK kitabıyla solu ikiye böldü

Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy’un Elveda SSK adlı kitabı hayvana tecavüz sahnesi nedeniyle bir anda tartışmalı hale geldi.

Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy’un Elveda SSK adlı kitabı hayvana tecavüz sahnesi nedeniyle bir anda tartışmalı hale geldi. Ferhan Şensoy’un yıllar önce kaleme aldığı Elveda SSK kitabı hayvana tecavüz ile gündemde.

Naim Dilmener, Ümit Alan gibi solun bilinen isimleri tartışma hakkında yorumlarda bulundu. Kitap ve Ferhan Şensoy solu ikiye böldü.

Olayı ortaya çıkaran isim Cumhuriyet’te yazan ve kendini vegan olarak tanımlayan Zülal Kalkandelen oldu:

“Ferhan Şensoy’un bu kitabını okumadım ama bunu bana gönderdiler. Bu doğru mu? Kadına ve hayvana tecavüz, köpeğe şiddet ifadelerinin yer aldığı söylendi. Bu sayfada yazanlar korkunç! Çok üzgünüm… Niye yapıyorlar bunu”

Olay kısa sürede büyüdü. Müzik eleştirmeni Naim Dilmener, karşılaştığı satırlardan duyduğu hayal kırıklığını şu sözlerle dile getirdi.

Ümit Alan ise Ferhan Şensoy’un ve romanın tarafındaydı.

Kitaba Musa Dinç mukayesesi

Twitter’da Ferhan Şensoy’un Elveda SSK kitabına Musa Dinç’in olay kitabıyla mukayese etmenin yanlış olduğunu savunanlar da oldu.

Ferhan Şensoy’dan cevap

Ünlü tiyatrocu Ferhan Şensoy, Elveda SSK kitabı hakkında daha önce çekilen bir potcast yayınında şunları söylemişti:

“Elveda SSK’da Şükrü isimli pis bir karakter var, kediye tecavüz etmeyi düşünüyor. Bunun üstüne tiyatroya ayıp değil mi Ferhan Bey, size hiç yakıştıramadım diye mektup yağıyor. Şükrü ve Ferhan’ı aynı yere koyuyor, Şükrü’nün bir roman karakteri olduğunu algılayamıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri